Cilt tiplerine göre bakım önerileri

Giriş Tarihi: 26.11.2018 13:08 Güncelleme Tarihi: 26.11.2018 13:08

Kullanığımız bakım ürünleri cilt tipimize uygun değilse, cilt sağlığımızı da tetikleyebiliyor.

Sağlıklı ve parlak bir cilt için ilk önce kendi cilt tipimiz tanıyıp daha sonrasında o cilt tipine uygun bakım ürünleri seçmemiz gerekiyor.

İşte cilt tiplerine uygun bakım ürünleri

Normal ciltler

Aynaya baktığınızda ciltte pürüzsüzlük, yağ ve nem oranı eşit, gözenekleri kapalı ve sağlıklı bir cilt görüyorsanız eğer normal bir cilt tipiniz vardır. Düzenli olarak gece-gündüz cilt bakımı yapıldığında cildiniz daha sağlıklı ve taze görünecektir.

Kullanılabilecek ürünler: Su bazlı hafif nemlediriciler, alkol oranı normal seviyede olan tonikler ve süt tipi temizleyiciler

Karma ciltler

T bölgesi olarak adlandırılan (alın, burun, çene) kısımlar genellikle yağlı ve gözenekleri açık olur, yanak ve göz çevresi ise kuru ve gözenekleri kapalı olur. Bu sebepten dolayı yağlı bölgelerde akne ve siyah nokta oluşumu görülür ve bu durumdan kurtulmak için doğru cilt bakım ürünleri kullanılması gerekir.

Kullanılabilecek ürünler: Alkol oranı düşük tonikler, süt tipi temizleyiciler, cildinizin durumuna göre nemlendirici ve sadece göz çevresi için üretilmiş kremler kullanması gerekir.

Kuru ciltler

Kuru ciltlerde, yağ oranı düşük, görünümü mat, gözenekleri ufak ve kapalı olan cilt tipidir. Genellikle ciltleri pul pul görünür ve çabuk kırışır. Özel bakım ürünleriyle cildinizi yenileyebilir ve koruyabilirsiniz.

Kullanılabilecek ürünler: Alkolsüz tonikler, yağ içeren nemlendiriciler, besleyici gece kremleri ve yağ içeren maskeler

BİZE ULAŞIN