Makyaj fırçası nasıl temizlenir?

Peki fırçalar nasıl temizlenir? İşte tüm detaylar…

Giriş Tarihi: 27.01.2019 17:31 Güncelleme Tarihi: 27.01.2019 17:32

Kadınlar için makyaj yapmak vazgeçilmezlerden biridir. Cildinde kusur olsun ya da olmasın makyaj kadınları her zaman özel ve güzel hissettirir. Makyajı uygulamak zevkli olsa da çıkarması bir o kadar zahmetli gelir. Diğer zor ya da geçiştirilen konu ise makyaj fırçalarının temizliği oluyor. Hijyenik olması ve cildinize zarar vermemesi için makyaj fırçalarının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Peki fırçalar nasıl temizlenir? İşte tüm detaylar…

Makyaj fırçası temizliğini yaparken özel olarak üretilmiş silikon fırça temizleyicilerden faydalanabilirsiniz. Parmakların içine geçen tasarımıyla bir elinizle tutabilir, diğer elinizle de fırçayı temizleyebilirsiniz.Temiz ve ılık suyla işlem yapmaya özen göstermelisiniz. Çok sıcak su fırça kıllarına zarar verebilir. Bu doğrultuda temizleme işlemini yaparken de yumuşak ve yavaş olmanız daha faydalıdır.

Fırçaların metal kısımlarını ıslatmamaya özen gösterin, sadece fırça kısımlarının su ve sabun ile temas halinde olması yeterlidir. Temizleme için bebek şampuanı da kullanabilirsiniz.

Fırçadan çıkan kirler arınana kadar dairesel hareketlerle fırçanızı temizlemeye devam edin. Su berraklaştıktan sonra işlemi sonlandırabilirsiniz.
Fırçaların kuruması için temiz bir havlu kağıdının üstüne serebilirsiniz. Fırça kıllarının bozulmaması için başları aşağıya bakacak şekilde asılı halde kurutulması daha iyi olacaktır.

BİZE ULAŞIN