için hangi tonlarda makyaj tercih edilmelidir?

Merakla beklenen Sevgililer Günü sonunda geldi. Sevgililerin aşklarını paylaştığı bu özel günde kadınlar için en önemli konulardan biri tabii ki makyaj oluyor. Peki Sevgililer Günü için nasıl bir makyaj yapmak daha güzel olur?

Giriş Tarihi: 14.02.2019 15:58 Güncelleme Tarihi: 14.02.2019 15:58

makyaj önerilerimiz arasında tabii ki bazı tüyolar da bulunuyor. Bu püf noktalara da dikkat ederek 14 Şubat Sevgililer Günü'nde tüm gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Kızıl tonlar

Sevgililer Günü ile bütünleşmiş bir renk var ki o da hiç kuşkusuz kırmızıdır. Kırmızı sadece rujda değil göz makyajı ve yanakları renklendirmede de kullanılabiliyor. Çok abartıya kaçmamak için tamamen baskın bir kırmızı seçmek yerine daha kızıl tonlarda bir allık ve far seçebilirsiniz. Her ikisinin de uyumu olmalı ve birbirini dengelemelidir.Dumanlı bakışlar

Siyah, kahverengi ya da gri gibi renkler ile gözlerinizde gölgeli ve dumanlı bakışlar yaratmanız mümkün. Açıktan koyuya giden bu renk tonlarıyla bir bütünlük sağlayarak vurguyu gözlerinize çekebilirsiniz. Gözleriniz ön plana çıkacağından dudaklarınızda soft tonlar tercih etmeniz makyajınızı daha güzel gösterecektir.Metalik yansıma

2018 yılında oldukça moda olan ve 2019'da da popülerliği sürecek olan metalik renkler gözlere ve dudaklara da taşındı. Doğru ve abartıya kaçmadan uygulandığında gerçekten hoş bir görünüm ortaya çıkıyor. Daha aydınlık bir makyaj için sarı, mavi, mor, gümüş, altın gibi daha pek çok renkte metalin yansımasını sağlayabilirsiniz.Nude aşkı

Her ne kadar rengarenk kozmetik ürünleri çıksa da nude renklerin yeri bir başkadır. Sevgililer Günü'nde de nude tonlarında bir makyaj tabii ki güzel olacaktır. Hem temiz bir hava katacak hem de aydınlık hoş bir cilde sahip olduğunuzu ortaya çıkaracaktır.Makyajda yapılan hatalar da vardır. Bu yanlışlar makyajınızın olduğundan çok daha farklı ve kötü görünmesine neden olabilir. Peki nedir bu hatalar ve nelere dikkat etmek gerekir?

İşte makyajda 3 önemli püf nokta…

-Dudaklarınız ya da gözleriniz? Hangisinin daha ön planda olmasını istiyorsanız ona ağırlık verin. İkisinin birden baskın olması abartı ve hoş olmayan bir makyaja dönüşecektir.

-Renkleri çok fazla karıştırmayın. Birbiriyle alakalı 2-3 rengi güzel geçişlerle yansıtabilirsiniz fakat alakasız pek çok rengi bir araya getirmeniz renk karmaşasına neden olacaktır.

-Gideceğiniz mekanı ve giyeceğiniz kıyafeti göz önünde bulundurarak makyajınızı yapmalısınız. Böylece çok abartı ya da çok özensiz görünen bir makyaj yapmaz ve olumsuz bir görünüme neden olmazsınız.

BİZE ULAŞIN