Fransız ekolü

Kusursuz tenleri ve daima bakımlı görünümleriyle fenomen Fransız kadınları, güzelliklerini hangi Fransız markalarına ve ürünlerine borçlu? Sırlarını açığa çıkarıyoruz.

Giriş Tarihi: 13.03.2019 15:38 Güncelleme Tarihi: 13.03.2019 19:06

Kusursuz tenleri ve daima bakımlı görünümleriyle fenomen Fransız kadınları, güzelliklerini hangi Fransız markalarına ve ürünlerine borçlu? Sırlarını açığa çıkarıyoruz.

Damla Durak

Pürüzsüz Cildin Sırrı
Misel suyu bilmeyeniniz ve kullanmayanınız yoktur… Son yılların bu mucize ürünü, her kadının banyosunda mutlaka olması gerekenlerde başı çekiyor. Peki, misel su teknolojisinin Fransa'da doğduğunu biliyor muydunuz? Ortaya çıkma hikayesi ise şöyle: Paris'in musluk suları kadın cildi için son derece sert; bu da ne yazık ki ciltte aşırı kuruluğa ve pullanmaya sebep oluyor. Oldukça büyük bir problem! Fransız markası Bioderma hemen konuya el atıyor ve kadınların ciltlerini yıkamaya ihtiyaç duymadan, silerek temizleyebilecekleri bir su üretiyor. pH bakımından son derece dengeli olan bu suyu hassas ciltler bile rahatlıkla kullanabiliyor. Bioderma Sensibio H2O adı verilen dünyanın ilk misel suyu, cilt bakım kategorisinde de önemli bir başlık açıyor. Dünyada her üç saniyede bir şişe Sensibio H2O satıldığını da eklemeden geçmeyelim.

Kurtarıcı Kuru Şampuan
Fransızlar güzellik inovasyonları konusunda bir numaralar! İlk kuru şampuan 1971 yılında Klorane tarafından yaratılıyor; sebebi ise yeni doğum yapmış annelerin hastanede biraz olsun rahat etmeleri… Dahice! Dünyada her 10 saniye bir şişe satılan Klorane kuru şampuan, özel formülü sayesinde saniyeler içinde saçla bütünleşiyor.

Kusursuz Tene Hazırlık
Cilde tam 24 saat nemlendirme sağlayan bu nemlendirici, tüm dünyada makyaj sanatçılarının favorisi! Ülkemizde de backstage'lerin vazgeçilmezi olan ürünü yurtdışına giden makyaj sanatçıları adeta stokluyordu. Artık Türkiye'de de olan markanın bu ürününün esas marifeti, fondöten öncesi kusursuz zemin hazırlaması.

Nemden Daha Fazlası
Termal spreyler hepimizin başucunda, ofis masasında ya da arabasında olan; cildi anında nemlendirmek için günün her saati kullanabileceğimiz ürünler. Önemli bir ihtiyacı karşıladıkları kaçınılmaz! Ancak nemlendirme kadar etkili bir diğer özellikleri de ne biliyor musunuz? Makyajı sabitlemesi ve kalıcılığını artırması. Makyajınızı yaptıktan sonra cildinize uygulayın. Etkisine şaşıracaksınız.

Parlak Bitiş
Fransız kadınlarının ve ünlü isimlerin favorisi olan kült ürün Nuxe Huile Prodigieuse kuru yağ, çok amaçlı kullanım özelliğiyle sevgiyi fazlasıyla hak ediyor. Hem saçlarda, hem ciltte yarattığı etki gerçekten etkileyici. İçeriğinde pek çok değerli ve faydalı yağ bulunan ürün, hem saçların hem de cildin parlak ve ipeksi görünmesini sağlıyor.

Çok Amaçlı Etki
İşte bu ürün, istisnasız her Fransız kadınının makyaj çantasında bulabileceğiniz bir ürün. Bir eczane ürünü olan Homeoplasmine, aslında tahriş olan cildi rahatlatması için üretilmiş medikal bir seçenek. Ancak sağladığı güçlü etki ile kadınlar tarafından çok amaçlı kullanıma sahip bir kahraman! Pul pul dökülen ciltten tutun da kuruyan tırnak etlerine, hatta çatlayan dudaklara kadar her bölgede kullanılabiliyor. Fransa'ya gittiğinizde mutlaka bir eczaneye uğrayın ya da giden arkadaşlarınıza sipariş edin.

BİZE ULAŞIN