Astro Uzmanınıza Sorun

Astrolog, yazar ve Instagram kraliçesi Aliza Kelly ile ilişkiler üzerine gerçek sohbetler.

Giriş Tarihi: 10.04.2019 14:18 Güncelleme Tarihi: 10.04.2019 17:00

Merhaba Aliza,
İki yıldır Kova burcu bir erkeğe aşığım ama onunla birlikte değiliz. Ona olan aşkım karşılıksız ve her ne kadar şu an yeni ilişki içerisinde olsam da (Akrep ile), onu tamamen unutmak ve önüme bakmak bana imkansızmış gibi geliyor. Bu arada o, ona ilk tutulduğumdan beri çok değişti ama yine de onu elimden kaçırdığım düşüncesini kafamdan bir türlü atamıyorum. Sence astrolojik uyumsuzluğumuz mu bizi birbirimizden ayrı tutuyor yoksa ben sürekli akıntıya karşı yüzmeye mi çalışıyorum?

Bulanık Balık

Sevgili Bulanık Balık,
Benim nostalji sever küçük balığım, bunu söylemekten nefret ediyorum ama senin bu Kova ile olan bağın zamanda kısılıp kalmış gibi görünüyor; özellikle onun yıllar içinde değiştiğini fark ettiğinden beri. Ama bu sorun olmayacak, söz veriyorum! Anılara takılıp kalmak senin doğanda var: Balık'ın sembolü transparan bir sicimle birbirine bağlı, zıt yönlerde yüzen -biri geçmişe, biri de geleceğe doğru- iki balıktır. Burç kuşağının son burcu olarak, senden önceki 11 burcun da tüm derslerini (acısıyla, tatlısıyla) öğrendin. Tüm bu duygusal içgörü, empatik, yaratıcı ve hayalperest olma eğiliminizle de birleşince senin için gerçekle rüyayı ayırt etmek hayli zorlaşıyor. Kendine şunu sor: Gerçekten Kova'yı özlediğin için mi, yoksa kendi gelişimine karşı olan direncinden dolayı mı ondan kopamıyorsun? Bunu yapabilmek için öncelikle bu ona seni bağlı tutan şeyin ne olduğunu iyice düşünmelisin. Onun, senin için nasıl bir birlikteliği sembolize ettiğini ve hala aynı dinamikleri isteyip istemediğini düşün. Sonrasında şu anki ilişkini mercek altına yatır. Bu Akrep tamamen Kova'yı unutabilmek için seçilmiş biri mi? Eğer öyleyse bu ilişkini de yeniden gözden geçirmende fayda var. Değişim kolay değildir, Bulanık Balık. Genellikle rahatsız edici ve karmakarışıktır. Ama burcunla ilgili güzel olan şey, en bulanık sularda bile yolunu bulabilecek olman. Kendi doğrularını takip etmek sana en doğru yolu gösterecektir. İleriye doğru yüz!

@AlizaKelly

"Gerileme" neyin nesi ve neden benden nefret ediyor?

Tam kelime anlamını isterseniz hemen söyleyelim: "Geri geri gitme." Binlerce yıl önce atalarımız gezegenleri incelerken onların durduklarını, döndüklerini ve ters yönde hareket ettiklerini gözlemlemişler. (Not: Esasında gezegenler ters yönde dönmezler, bu bir optik illüzyondur.) Gökbilimciler bu tutarlı tersine hareketleri takip etmiş ve bunların gezegenlerin işleyişinde bozulmalara yol açtığını kayda geçirmişler. Bu onlara her şeyin bozulduğu hissini vermiş. Ancak popüler düşüncenin tersine, gezegenlerin gerilemesi asla kasvet ve kıyamet anlamına gelmiyor. Esasında tek anlamı perspektifteki değişimden kaynaklanan bir göz yanılsaması.

Aliza Kelly

BİZE ULAŞIN