Güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken 3 önemli konu

Yaz kış kullanılması gereken güneş kremleri özellikle yaz aylarında büyük önem taşıyor. En başta cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyan güneş kremleri ayrıca UVB ve UVB ışınlarını da önleyici etkilere sahiptir. Her güneş kremi aynı özelliklere ve etkiye sahip değildir, peki güneş kremi seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Giriş Tarihi: 30.05.2019 17:35 Güncelleme Tarihi: 30.05.2019 17:38

Güneş kremi almadan önce bazı püf noktalara dikkat etmeniz üründen en iyi verimi almanızı sağlayacaktır. Güneş kremi seçiminde size kolaylık sağlayacak 3 önemli püf noktayı haberimizde derledik.

İçeriğine bakın

Güneş kremlerinin zararlı kimyasal içerikli olmayanlarını tercih etmeniz cilt sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. İçeriğinde E vitamini, antioksidan vs. özelliklerin olması cildiniz için daha faydalı olacaktır. Dermo kozmetik güneş kremleri seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.Cilt tipinizi dikkate alın

Cildinize en uygun güneş kremini seçmeniz en iyi verimi almanızı sağlayacaktır. Yağlı ciltlerin losyon güneş kremlerini, kuru ciltli olanların ise krem yapıda olan ürünleri tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Açık renk tene sahip olanların daha yüksek faktör koruyucu içeren ürünleri seçmesi gerekir.

Özelliklerini inceleyin

Sadece güneş değil UVB ve UVA ışınlarını da engelleyen özelliğe sahip ürünler alınmalıdır. Çok fazla uzun süre güneş ışınına maruz kalınıyorsa 50 SPF koruması olan ürünlerin tercih edilmesi gerekli korumayı sağlayacaktır.Güneş kremleri birkaç saatte bir yenilenmelidir. Suya giriliyorsa bu yenileme zamanı daha sık olmalıdır. Güneşe çıktıktan sonra değil de güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce sürülmesi daha iyi olacaktır. Güneş kremi kullanmamak cildi erken yaşlandırır, kalıcı ya da geçici lekelere neden olur, cilt kanserine yol açar, siyah noktalara sebebiyet verir, hassas ciltlerde yanıklara ve acılara yol açar. Bu nedenle güneş kremi seçimine önem verilmeli, ürün etkisi ile fiyat kıyaslaması doğru yapılmalıdır.

BİZE ULAŞIN