Tatilde asla yapmamanız gereken 5 önemli durum!

Tatil planları yapıyorsanız öncesinde bazı noktaları da düşünmeniz gerekir. Tatilden sonra yeniden rutin hayatınıza döneceğinizi unutmamalı bu nedenle yaşam tarzınızla ilgili bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Sizler için derlediğimiz 5 önemli konuyu dikkate alarak tatilde kilonuzu korumak mümkün olacaktır.

Giriş Tarihi: 02.07.2019 12:14 Güncelleme Tarihi: 02.07.2019 12:14

Nasıl olsa tatildeyim diye düşünerek uyku, yeme ve içme düzeni bozulduğunda, dönüşten hayal kırıklıkları çok yüksektir. Tatil sonrasında pişman olmamak ve vicdan azabı çekmemek için küçük gibi görünen fakat dönüşü büyük olan konulara dikkat etmek gerekir.

Öğünlerinize dikkat edin!

Tatil zamanlarında genelde öğünlerde şaşmalar yaşanabiliyor. Bunun için yanınızda kuruyemiş, meyve, galeta gibi besinler bulundurmanız açlığınızı dizginlemenizi ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Midenizi uzun saatler boş bırakarak daha sonra birden yüklenmek zarar verir.Yediklerinizi gözden geçirin!

Tatilde bol yüzme ve hareketlilikten dolayı sıkça acıkılabilir. Buna bir de açık hava ve eğlenceli zamanlar eklendiğinde bazen neler yendiğinin farkına varmak zordur. Beslenme düzeninizi bozmamak ve kilonuzu korumak istiyorsanız mümkün olduğunca sağlıklı beslenmenize dikkat etmelisiniz.Uyku düzeninizi bozmayın!

En önemli konulardan biri uykudur. Tüm bedeninizi ve psikolojinizi yakından etkileyen uyku düzenine önem vermelisiniz. Her gün belli bir saatte uyuyup uyanmak tatilden sonraki rutininize de dönmenizi kolaylaştıracaktır.Su tüketimini arttırın!

Yine bol aktivitelerden dolayı su içmeyi ihmal edebilirsiniz. Aslında tatilde daha çok hareket ve terleme yaşanacağından vücudunuzdaki su miktarı da azalır. Bunu dengelemek için normalden daha fazla su içmeye özen göstermeniz gerekir.Dondurma yerken düşünün!

Yazın en gözde lezzetlerinden biri dondurmadır. Dondurma her ne kadar hafif olsa da sık tüketimi bol kalori almanıza neden olur. Özellikle sos ve krema eklenen dondurmalardan uzak durmalı ve sade olanları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

BİZE ULAŞIN