Pratik ve doğal görünümlü yaz makyajı nasıl yapılır?

Kadınların vazgeçemediği ve kendisini güzel, bakımlı hissettiği makyaj ürünleri aslında ayrılmaz bir parçalarıdır. Yazın sıcaklarda makyaj yapmak ise oldukça eziyetli olsa da bir yandan da yapmak isterler. Aslında yaz mevsiminde hem pratik bir şekilde makyaj yapmak hem de abartısız ve doğal bir görünüm yaratmak mümkündür.

Giriş Tarihi: 05.07.2019 09:25 Güncelleme Tarihi: 05.07.2019 09:26

Az ve öz diyebileceğimiz bazı makyaj ürünlerini kullanarak herkesi ilgiyle bakacağı yaz makyajını yapabilirsiniz. Aktı ya da bozuldu derdi olmadan, yüzünüzde ağırlık yapmadan kullanabileceğiniz makyaj ürünleriyle nasıl bir yaz makyajı yaratabileceğinizi derledik.

Kullanacağınız makyaj ürünlerinin waterproof yani suya dayanıklı olmasına özen gösterin. Böylece sıcaklardan dolayı makyajınızın akma derdiyle uğraşmazsınız.

BB KREM

Cildinize kullanacağınız ince yapılı ve SPF içeren bir BB krem cildinizi hem pürüzsüz gösterecek hem de güneş ve UV ışınlarına karşı koruyucu olacaktır. Yüzünüzde kızarıklıklar varsa CC krem de tercih edebilirsiniz.

EYELİNER

Gözünüze çekeceğiniz ince bir eyeliner ile gözlerinize vurgu yaparken, inceliğinden dolayı abartı olmayan bir bir göz makyajına sahip olursunuz. Kirpiklerinize tek tek ayıran maskara uygulayarak daha hoş bir görünüm elde edersiniz.

GÖZ FARI

Daha kolay olsun ve soft dursun istiyorsanız göz farı da tercih edebilirsiniz. Önce far bazı uygulayarak yaz sıcaklarında daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Hafif gölgeler yaparak gözlerinizi daha vurgulayıcı yapabilirsiniz.

ALLIK

Yanaklarınıza uygulayacağınız hafif bir allık cildinizi daha canlı gösterecektir. Yaz mevsimine uygun olan ve ten renginizi de baz alarak seçeceğiniz şeftali, pembe ya da bronz tonlarında bir allık tercih edebilirsiniz.

RUJ

Yaz aylarında nemli görünümlü ve parlayan dudaklar ön plana çıkıyor. Renkli bir dudak balmı uygulayabileceğiniz gibi gloss ya da ışıltı içeren nemlendiricili şeftali tonlarında bir ruj tercih edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN