Düğün öncesinde bu hataları yapmayın!

Hayatınızın en özel ve önemli günlerinden biri düğün günüdür. Bugüne aylar öncesinden hazırlıklar başlar. Hem güzel hem de stresli olan düğün öncesi süreçte bazı noktalara dikkat dikkat etmek gerekir. Yapılan hatalar bugününüze gölge düşürebilir.

Giriş Tarihi: 15.08.2019 12:15 Güncelleme Tarihi: 15.08.2019 12:15

Düğün gününün öncesinde hem yaşam şekli hem beslenme hem de bakım sürecinde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu özel günde çok güzel görünmek her kadının hayalidir. Peki düğün öncesinde hangi hatalara düşmemek gerekir?

Doğru beslenin

Aylarca yediklerinize, içtiklerinize dikkat ettiniz ve düğüne az bir zaman kaldı. Kendinizi strese kaptırarak aşırı yemekten ve fast food tüketiminden kaçının. Gelinliğinizin içerisine rahat girmek için buna dikkat etmelisiniz.

Cildinize iyi bakın

Cilt bakımınızı ihmal etmemeniz gerektiği doğru fakat bilmediğiniz ya da yeni deneyeceğiniz ürünleri düğün sonrasına bırakmanızı tavsiye ederiz. Böylece olası yan etkiler ya da alerjik reaksiyonlarla karşılaşmamış olursunuz.

Fazla tüylere dikkat

Tüylerinizden kurtulmak için kullandığınız ağda, cımbız, epilatör ya da lazer işlemlerinizi önceden halledin. Düğünden bir hafta önce bu işlemleri uygulamanız düğün günü olası kızarıklıklar ya da lekelerle karşılaşma ihtimalinizi azaltacaktır.

Uyumayı ihmal etmeyin

Uykunun faydaları saymakla bitmiyor. Hem cildinize hem vücudunuza hem de ruhunuza olan yararları büyük olan uykuyu ihmal etmemelisiniz. Heyecandan uyumak zor olsa da en az 8 saat uyumaya özen göstermelisiniz.

Kendinizi yormayın

Kendinizi düğün öncesinde aşırı yormamaya dikkat edin. Kafeini azaltın ve kaslarınızı yoracak egzersizlerden kaçının. Strese neden olan negatif olaylar ve kişilerden de uzak durarak mutluluğa odaklanın.

BİZE ULAŞIN