Göz makyajını çıkarırken 5 püf nokta

Yüzümüzdeki en hassas bölge olan göz çevresine çok iyi bakılmalıdır. Göz makyajını çıkarırken dikkatli olmalı ve bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Peki göz makyajı temizliğinde hangi ürünlerin kullanılması gerekir?

Giriş Tarihi: 02.10.2019 10:02 Güncelleme Tarihi: 02.10.2019 10:02

Göz makyaj temizliği hem göz çevrenizi korumak hem de göz sağlığınız için çok önemlidir. Kırışıkların bu bölgede başladığını düşünürken göz çevresi bakımı ihmal edilmemelidir. İyi temizlenmeyen makyaj ise gözlerinizin mikrop kapmasına neden olabilir.

DOĞRU ÜRÜN

Göz çevrenize uygun temizleme ürünlerinin kullanılması gerekir. Bu bölgeye özel olan ürünlerin içerikleri de hassastır. Gözleriniz çok hassas ve alerjikse dermo kozmetik ürünleri seçmelisiniz. Unutmayın ki göz en önemli organımız ve görme aracımızdır.

DOĞRU UYGULAMA

Pamuğa bir miktar temizleyici döktükten sonra birkaç saniye gözünüz kapalı haldeyken üzerinde bekletin. Sonra yavaşça ve çok bastırmadan dairesel hareketler yaparak temizleyin. Gözünüzün içerisine kaçırmamaya dikkat edin, bol suyla durulayın.

SUYA DAYANIKLI MAKYAJ

Suya dayanıklı göz makyajınız varsa bunlara özel çift fazlı ya da yağ içerikli temizleyicileri tercih etmelisiniz. Aksi durumda göz makyajını temizlemek için çok uğraşır ve bu bölgeyi oldukça hırpalamış olursunuz.

BEZE SORUNU

Yağ bazlı ürünler tercih ederken dikkatli olmalısınız. Göz çevrenizi yağlandırarak bezeye yol açabilir ve can sıkıcı olur. Bu nedenle suyla temas edince süte dönüşen formattaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Yağlı his de bırakmayacaktır.

KİRPİK BAKIMI

Hızlı çıkaran ürünleri tercih etmek bu bölgeyi yıpratmanızı önlemenizin yanı sıra kirpiklerinizi de korur ve dökülmelerin önüne geçer. Bakım yapan ürünleri seçebilirsiniz. Üzerinden bebek şampuanı ile tekrar yıkayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN