2020’de popüler olacak 3 cilt bakım uygulaması

Güzellik konusu teknoloji ilerledikçe gelişmeye devam ediyor. 2020 yılında bakım trendleri konusunda öne çıkan başlıklar var. Peki 2020’de hangi güzellik uygulamaları popüler hale gelecek? Siz de yenilenmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 14.01.2020 16:10 Güncelleme Tarihi: 14.01.2020 16:15

2020 yılında da en önemli konulardan biri cilt bakımı oluyor. Cildinizi yenilemek ve daha genç görünmesini sağlamak için düzenli olarak bakım uygulamalarını yaptırmak büyük önem taşıyor. Peki 2020'nin popüler cilt bakım trendleri nelerdir?

HYDRAFACIAL

En popüler uygulamalardan biri olan Hydrafacial, son yıllarda sıkça tercih edilmeye başlandı. 2020 yılında da trend olmaya devam edecek. Sağlıklı bir cilde kavuşmak için ölü deriyi atmak gerekiyor. Bunu yapan uygulama aynı zamanda nem dengesi sağlarken, sizin temizleyemenizle ulaşamadığınız yağ depolarının boşaltılmasını da başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Güneşin zararlı etkilerinden ve mat görünümden cildi kurtarırken ciltteki güneş lekelerini yok etmeyi amaçlar. Aslında bakıldığında oldukça önemli sorunlara etki eden bir uygulama çeşididir. Vakum, mikrodermabrazyon ve LED terapi aşamalarından oluşan Hydrafacial yöntemi, gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda düzenli uygulamayla yaşlanma belirtilerini de oldukça geciktirecektir. Ayda bir kez uygulatmanız yeterlidir, 3-4 kez uygulandığınızda çok etkili bir sonuçla karşılaşarak devam ettirmeyi tercih edeceksiniz.BABY FACE BEAUTY

Bir diğer popüler cilt bakımı uygulaması ise Baby Face Beauty oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere bebeksi bir cildi hedefleyen bu yöntemin içeriğini derledik. Özellikle yaz sonunda tercih edilen bu yöntem ile güneşın bıraktığı lekelerden kurtulmak amaçlanır. Cildin en alt katmanına ulaştırmak üzere özel bileşenli serumlar hazırlanır. Cilt sorunu ve yapısı baz alınarak bu serumların içerikleri belirlenir. Özellikle C vitamini tercih edilirken güneş lekeleri ve ciltte oluşan tahribat geçirilmeye çalışılır. Aynı zamanda cildin kolajen ve elastikiyeti güçlendirilerek anti aging bir bakım sağlanması amaçlanır. Haftada bir kez uygulanabilen bu yöntem yalnızca 3-4 uygulama ile kendini göstermeye başlayacaktır. Düzenli uygulama sonrasında daha aydınlık, cilt tonu eşitlenmiş, dolgun ve genç görünümlü bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Acısız olarak yapılan bu cilt bakım işlemi için öncesinde anestezik bir müdehaleye gerek bırakmamaktadır.NEM AŞILARI

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen hyaluronik asit cilt bakımında sıkça uygulanmaya başladı. Nemini kaybetmiş ve kuru ciltler için güzel sonuçların elde edildiği nem aşıları seansları özellikle yaz sonu ve kış başı zamanlarında tercih ediliyor. Böylelikle cilt yazın olumsuz etkilerinden arındırılırken kışa daha güçlü bir şekilde başlamış oluyor. Cilt kuruluğu azalacağı ve nem rezervlerinin artacağından dolayı ince çizgiler, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerine karşı savaş açmış olacaksınız. Bu nem aşılarının içerisinde hyaluronik asit dışında proteinler, vitaminler ve büyüme faktörleri de ekleniyor. İğnelerle cildin en alt katmanına enjekte edilen bu içeriklerden önce acı hissini yok etmek amacıyla anestejik kremler uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar süren bu uygulama sonrasında cildinizdeki farkı hemen hissedeceksiniz. Etkileri ise 6-8 ay aralığında sürecektir, sonrasında isterseniz ki gerek duyulduğu için işlemin yeniden yaptırılması önerilir.

BİZE ULAŞIN