2020 kış güzellik rutini: Doğal saç bakım yağları

Kış aylarında cildimiz gibi saç derimiz de kuruyor ve ekstra bakım istiyor. 2020 kış güzellik rutininize eklemeniz gereken doğal yağları derledik. Saçlarınız için haftalık olarak yağ bakımlarını yaptığınızda derinlemesine beslenmesini ve güçlenmesini sağlarsınız.

Giriş Tarihi: 04.02.2020 15:43 Güncelleme Tarihi: 04.02.2020 15:46

Doğal saç bakım yağları düzenli kullanımda mucizevi etkilere sahiptir. Hem kolayca bulabileceğiniz hem de pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz saç bakım yağları sayesinde saçlarınızın kuruluğu kaybolur, kırıklar onarılır, daha hacimli ve sağlıklı saçlara ulaşırsınız. Peki hangi yağları saç bakım rutininize eklemelisiniz?

ZEYTİNYAĞI

Geçmişten günümüze kadar ulaşan ve güzellik rutininde yer alan zeytinyağı saçlar için dosttur. Özellikle zeytinyağı ve yumurta ikilisini karıştırarak saçlara uygulamak popüler hale gelmiştir. E vitamini içeren zeytinyağı sayesinde saçlar beslendiği için güçlenir ve nemlenir. Nemli saçlarınız olduğunda kırıkların önüne geçmiş olursunuz. Düzenli olarak uyguladığınız var olan kırıkların da giderilmesinde yardımcıdır. İster soğuk isterseniz de sıcak olarak saçlarınıza ve saç derinize haftalık olarak uygulayabilirsiniz.HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Son zamanların popüleri Hindistan cevizi yağı saç ve cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Mis gibi kokusunun yanı sıra nemlendirici özelliğinin yüksek olduğunu düşünürsek saçlarınızı kuruluktan kolayca kurtaracaktır. Hem saç derisi hem de saçlarınızın boy ve uçlarını onarıcı özellikte olan faydalı yağ asitlerini içerir. Enfeksiyon ve mantar gibi deri hastalıklarına karşı da savaş açan Hindistan cevizi yağı sayesinde saçlarınızın daha hızlı uzamasını da sağlayabilirsiniz. Saç uçlarınızda kırıklar varsa düzenli kullanımda farkı görebilirsiniz.

HİNT YAĞI

Hindistanlı kadınların upuzun, gür ve canlı saçlarını görmeye aşinayız. İşte saçlarının sırrı Hint yağı kullanmalarından geçiyor. Saçlarınızın gürleşmesini ve hızlı uzamasını istiyorsanız hücre yenilemesi özelliğine de sahip olduğundan Hint yağından haftalık olarak yardım alabilirsiniz. Faydalı doymuş asitleri içeren, protein, E vitamini, mineraller açısından zengin olan bu yağ, saçkıran problemine de iyi gelir. Saç diplerindeki yağı dengelerken, kaşıntı ve döküntü gibi deri rahatsızlıklarında da olumlu sonuçlar verir.

AVOKADO YAĞI

Sağlıklı yağ içeren avokado sadece beslenmede değil saç ve cilt bakımında da kullanılıyor. Doymamış yağ asitleri içeren ve E vitamini yönünden zengin olan avokado yağı; kuruluk, matlık ve elektriklenme sorunlarını yaşayanlar için kurtarıcıdır. Sadece saçınız değil dipleri de kuruysa avokado yağı ile nemlendirip güçlendirebilirsiniz. Vitaminler açısından da zengin olan bu yağ saçlarınızı onarır ve hızlı uzamasını sağlar. Haftada 2 kez uyguladığınızda sert olan saçlarınızın nasıl beslendiğini ve yumuşadığını fark edeceksiniz.

BADEM YAĞI

E vitamini ve bolca mineral içeren badem yağı saçlar için çok faydalıdır. Saç köklerinin deriye tutunmasını sağlayan bu doğal yağ ile saçlarınızın hızlıca uzamasını sağlamanız da mümkündür. Saçların nem oranını arttırdığı için elastikiyeti de yüksel olur ve böylece kırılmaların da önüne geçer. Saçınızda kepek problemi yaşıyorsanız badem yağı ile bunu önleyebilirsiniz. Her yağ da olduğu gibi badem yağında da düzenli kullanım önemlidir. Kabarık saçlarınız varsa ve şekillendirmekte zorlanıyorsanız da imdadınıza yetişecektir.

BİZE ULAŞIN