Jade Roller'ın cilde faydaları nelerdir?

Son zamanlarda popüler güzellik uygulaması haline gelen yeşim taşı ile yüz masajı yani jade roller cilde önemli faydalar sağlıyor. Özellikle düzenli kullanımda farkı göreceğiniz yeşim taşıyla yani jade roller ile yüz masajı yapmanın faydaları hakkında merak edilenleri derledik.

Giriş Tarihi: 07.02.2020 10:01 Güncelleme Tarihi: 07.02.2020 10:01

Güzellik konusu kadınların en çok ilgilendikleri alandır. Cilt bakım rutininin önemi hiç şüphesiz ki tartışılamaz. Her geçen gün yeni yardımcıların eklendiği cilt bakımında yeşim taşının jade roller uygulamasının öneminden ve faydalarından bahsetmek istedik.

Doğal yeşim taşı olduğundan eminseniz cildi gençleştiren bir özelliği vardır. Bunu hem gözenekleri açıp siyah noktaları temizleyerek hem elastikiyeti arttırarak hem de stresi azaltıp zararlılarını uzaklaştırarak gerçekleştirir. Jade Rolling olarak bilinen yeşim taşı yüz masajı sayesinde pürüzsüz ve aydınlık bir cilde sahip olmanız mümkün.

RADE ROLLER NASIL KULLANILIR?

Çift taraflı olan yeşim taşı masaj aletinin biri küçük diğeri ise büyük rollerdan oluşur. Büyük olan kısım yüzün her tarafında küçük olan kısım ise göz çevresinde kullanılır. Cilde aşağıdan yukarıya doğru uygulayarak yer çekimine karşı savaş açmış olursunuz. Daha sıkı bir cilt görünümüne yardımcı olan bu masajı düzenli olarak yapmak ince çizgilerin ve kırışıklıkların açılmasında önemli bir rol oynar.

Yeşim taşı kendiliğinde soğuk özelliğe sahiptir, isterseniz dolapta tutarak bu etkiyi daha da arttırabilirsiniz. Elmacık kemiklerine ve göz çevresine uyguladığınızda bu bölgelerdeki fazla yağları atmaya yardımcı olur. Aynı zamanda soğuk uygulandığı için kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği vardır. Bu sayede cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Kılcal damarları da küçülttüğü için göz altı morluklarının da önüne geçer.

BİZE ULAŞIN