Satürn Dönüşü Başlıyor!

Evren artık olgunlaşmanızı istiyor. Kesinlikle çok eğlenceli olacak!

Giriş Tarihi: 05.08.2019 16:40 Güncelleme Tarihi: 05.08.2019 16:40
Satürn güneş sisteminde -gereksiz yere- en çok abartılan, en kafası karışık gezegendir ve her 29 yılda bir, tam doğduğunuz zamandaki pozisyonunu alır. Peşinizde olduğunu, isteseniz de istemeseniz de fark edersiniz. Bu, sevgili okurlar, Satürn dönüşüdür!

SATÜRN'ÜN HÜKMETTİĞİ BİRKAÇ ÖNEMLİ OLGU
Zaman, bilgelik ve yaşlanma. Sınırlamalar, sorumluluk ve zorunluluk. Engeller, zorluklar, kader. Denge, süreklilik, bağlılık. Gelenekler, katı yapılar ve disiplin. Yetişkinliğin neredeyse tüm formları. Sakin Olun Evet, belki Satürn'den kaçmanız imkansız ama geçişleri (sizi doğrudan etkileyen döngüleri) önceden tahmin etmek o kadar da zor değil. Bu gezegeni astrolojik yaşam koçu gibi düşünün; onun dönüşü, ilişkilerinizi hem kendinizin hem başkalarının bakış açısından net şekilde görmenizi sağlar. Sizi etkileyecek ilk tam dönüş 29. yaşınız civarında gerçekleşir. Ve olgunluk, güvenilirlik anlamında çok daha derin bir gelişim yaşayacağınız, önemli dönüşümlerin gerçekleşeceği zamana işaret eder. (Doğduktan sonra her yedi yılda bir Satürn size ufak durum güncellemeleri yollar. Bu döngüler, büyük Satürn dönüşümünüzün yapı taşlarıdır.)

Gerçekleşmesinden iki buçuk yıl önce veya sonrasında -Satürn'ün doğum haritanızda bulunduğu zamanlardırarkadaşlıklarınıza, ailenize ve hedeflerinize yepyeni bir bakış açısıyla bakmaya hazırlanmanız gerekir. Bu sizi uzun süreli ilişkilerinizi bitirmeye, kariyer planlarınızı iptal etmeye/hızlandırmaya veya diğerleriyle olan bağlarınızı derinleştirmeye götürebilir. Nedeni mi? Çünkü siz artık kendinizi doğduğunuz yere veya lisedeki o havalı kız tavrınıza göre tanımlamıyorsunuz. Evet, geçmişiniz önemli ama esas anahtar şu an olduğunuz kişi. (Evet bu arada kalmışlık derin bir konu ve üzerinde düşünmesi biraz huzursuzluk yaratabilir.) Bu durumda alınabilecek en doğru tavır artık size iyi gelmeyen şeylerin neler olduğunu doğru biçimde belirlemeniz. Konu Satürn olduğunda kısa yollar veya kaçamaklar yoktur çünkü o aynı zamanda sonuçların gezegenidir ve dönüş süresi birkaç haftadan 10 aya kadar sürebilir. (Tam tarihleri hesaplamak için internetteki bazı ücretsiz Satürn Dönüşü hesaplayıcılarını kullanabilirsiniz.) Bu çaba gerektirir ama sonucunda da sizi olgunluk döneminize ulaştıracak bir basamak görevi görür.

Özetlemek gerekirse, bu durum sizi öldürmez. Hayatınızın hangi yönde devam etmesini istiyorsanız kararlarınızı ona göre verin. Cesur ve alçak gönüllü olun ve evde kalıp battaniyenin altına sığınmak istediğiniz zamanlarda dışarıda olun ve oyunun içinde kalın.
BİZE ULAŞIN