Nasıl bir aşk sizi mutlu eder?

Hepimizin kafasında canlandırdığı beyaz atlı prens farklı değil mi? Peki, burcunuza göre hangi burcun erkekleri sizi mutlu eder?

Giriş Tarihi: 05.10.2019 16:50 Güncelleme Tarihi: 05.10.2019 17:16
Hepimizin kafasında canlandırdığı beyaz atlı prens farklı değil mi? Kimi sert, maço erkeklerden hoşlanırken; kimisi de sessiz, sakin, duyarlı bir erkek arar. Belki de aşkı kalıplara sokmamak lazım. Fakat şu da bir gerçek; anlaşabildiğimiz karakterler var, anlaşamadığımız karakterler var. Peki, burcunuza göre hangi burcun erkekleri sizi mutlu eder?

GÜNEŞ-AY VE YÜKSELEN BURÇ UYUMU
Natal haritalarda Güneş'ten başka Ay, Venüs ve Mars'ın hangi burçta konumlandığı hatta yükselen burcunuzun ne olduğu da çok önemlidir. Yukarıdaki tabloya bakıp "yandım, bittim" demeyin ya da "orada kötü yazıyor ama bizim aramız çok iyi" de diyebilirsiniz. Güneş burçlarınız birbirileriyle anlaşmıyor belki ama Ay-Güneş, Venüs-Mars veya tutulmalarınızın uyumu vardır. Kim bilir? Haydi, biraz da olayı buradan ele alalım. Astrolojide Ay, dişiliği ve kadınlığı simgelerken; Güneş ise erkek sembolüdür. Erkeğin haritasındaki Ay, onun nasıl bir kadını arzuladığını simgeler. Kadının haritasındaki Güneş ise nasıl bir erkeği arzuladığını. Eğer aşık olduğunuz kişinin Ay burcu ve sizin Güneş burcunuz (ya da tam tersi) aynı ise aranızdaki ilişkinin oldukça uyumlu ve eğlenceli, gelecek vaat eden olacağını söyleyebilirim. Güneş burcu ile yükselen burç aynı ise yine aynı uyum ortaya çıkar.

CİNSEL UYUM İÇİN VENÜS-MARS UYUMU
Venüs duygusal ilişkileri gösterirken, Mars ise tutkularımızı dışarıya nasıl yansıttığımızla ilgilidir. Yani Venüs nasıl flört ettiğimizi belirtirken, Mars ise bir nevi cinselliğimizi nasıl yaşadığımızla ilgilidir. Doğum haritanızda Mars'ınız hangi burçta konumlanmışsa, Venüs'ü o burç olan kişilere karşı çekim gücü hissedersiniz. Venüs ve Güneş aynı burçta ise aynı zevklere sahip insanların birleşimi diyebiliriz. Venüs-Mars arasında 120 derecelik açı varsa ya da kavuşum varsa (yani aynı burçlarda ise) cinsel olarak harika bir uyum yakalamanız mümkün. Venüs ile yükselen aynı burçta ise bu ilişkinin hayal dünyası oldukça yüksek demektir. Yatak odasında hiç sıkılmayacağınızı söyleyebilirim. Mars ile Ay burcu aynı olursa tutkulu ve libidosu yüksek bir ilişki yaşanır.


BİZE ULAŞIN