Yükseleniniz ve Ay Burcunuz Sandığınızdan Önemli

Güneş burcu hikayenin sadece üçte biridir aslında.

Giriş Tarihi: 09.11.2019 15:42 Güncelleme Tarihi: 09.11.2019 17:36
Sizi daha yakından tanımak için "Burcun nedir?" sorusunu soranlar aslında neden bahsettiklerini tam olarak bilmiyor olabilirler. Çünkü onların esas sordukları "Güneş burcun nedir?" sorusu, yani doğduğunuzda Güneş'in nerelerde olduğu. Oysa bu, astrolojik hikayelerimizin sadece ufak bir bölümü. Resmin tamamını görmek içinse Büyük Üçlü hakkında çok daha fazla fikir sahibi olmak şart.

Güneş: Öz benliği ve arzuları temsil eder. Haritadaki yeri; bulunmak istenilen yer, olmak istenen kişi ve enerjinin kaynak noktasıdır. Not: Yıldız falınızı okurken, eğer astrolog aksini söylememişse, Güneş burcunuzu okuyorsunuz demektir.

Ay: Haritadaki yeri -yani ay burcunuz- duyguları, ihtiyaçları, hatta çocukluk anılarını anlatır. Ayrıca mide üzerinde büyük etkisi vardır çünkü bizler deneyimlerimizi duygularımız yoluyla "sindiririz."

Yükselen Burç: Bu doğum anınızda, Doğu ufkunda yükselen burçtur. Kendinizi dünyaya nasıl sunduğunuzu ve nasıl göründüğünüzü tarif eder. Bir odaya girdiğinizde, oraya taşıdığınız enerji sizin yükseleninizdir.

Peki, şimdi gelin, tüm bunları bir araya toplayalım. Ünlü Riverdale dizisinin baş kahramanı Betty Cooper'ın Güneş burcu Başak. Kibar ve çekingen ama oldukça kuvvetli. Ama Ay burcu daha çok Akrep gibi çünkü o saman altından su yürüten yaramaz bir kız. Ve yükseleni? Tam bir Oğlak! Onunla sevdikleri arasına kimse giremez. Görüyor musunuz? Hepsi çok mantıklı.

EN ÖNEMLİ ASTROLOJİ TERİMLERİ
Julia Pugachevski

AÇI
Herhangi iki gezegenin konumlarına göre birbirleri arasındaki geometrik ilişkiyi açıklayan havalı bir kelime.

BIRLEŞME
İki gezegenin aynı konuma gelerek güçlerini birleştirmesi.

ALTMIŞ
Aralarında altmış derece olan gezegenler ahenkli ilişkiler kurarlar. Bu uyumlu açıya altmış denir. Örneğin Venüs ve Mars altmış oluşturursa, aşk hayatınızda ciddi bir yükseliş bekleyin.

ÜÇGEN
İki gezegen birbirlerinden 120 derecelik açıyla ayrıysa üçgen oluşur. Genelde aynı elementtedirler (ateş, su, toprak veya hava) ve dolayısıyla çok uyumludurlar. Yani bu iyi bir şeydir.

KAVUŞMAYAN AÇI
İki gezegen 150 derecelik açıyla birbirlerinden ayrıldığında ortak hiçbir şeyleri olmaz. Hayatınızda ciddi gerilim yaratırlar.

YOD AÇI
Derin bir nefes alın! İki gezegen kendi aralarında altmış oluşturup ayrıca bir üçüncü gezegenle de kavuşmadığında ortaya çıkar. Bu oldukça nadir görülen, güçlü bir durumdur. Eğer doğum haritanızda bundan varsa, muhtemelen kaderinizde hayatta çok büyük bir şey yapmak olduğu yazılı gibi hissedersiniz -ünlü olmak gibi- ve bunu başarana kadar da durmazsınız.

BİZE ULAŞIN