7 Günde Afrodit 101 Programı 5. Gün

Giriş Tarihi: 30.11.2019 19:08 Güncelleme Tarihi: 30.11.2019 19:08

BUGÜNÜN KONUSU: almayı bilmek!!

Biz kadınız. Bu dünyaya zerafetle almayı deneyimlemeye geldik. Bize sunulanı neşeyle, sevgiyle, coşkuyla kabul etmeye geldik.

Eril tarafımız güçlendikçe daha bağımsız oluruz. Ki bu harika bir şeydir. Kendi ayaklarımızın üzerinde durmak, kendi kendimize yetebilmek çok değerli özelliklerdir. Ama her aydınlığın bir de karanlığı vardır. Eril taraf geliştikçe küçük bir çocukken aldığımızda yaşadığımız o sevinç kaybolur. Giderek başkalarından bir şey istememeyi öğreniriz.

Oysa ki almak ve vermek tek bir akışın iki bileşenidir. Almadıkça vermekte de zorlanırız. Dolamadıkça akıtamayız. Almak için kendimize izin vermediğimizde dünyaya esas hediyelerimizi sunamayız. Işıldayamaz ve parlayamayız.

Peki ne yapacağız?

Zerafetle, neşeyle, şükranla alma eyleminin de bir verme eylemi olduğunu fark etmeliyiz. Bu denklemde alma ve verme eyleminin ne kadar birbiri içinde eridiğini görmeliyiz.

BUGÜNÜN ALIŞTIRMASI: Bugünden ertesi gün 10.00'a dek hayatındaki insanlardan gelen tüm yardımlara sevgiyle ve zerafetle EVET demeyi pratik et.

BİZE ULAŞIN