Yatak odanızı yenilemek için dekor değişiklikleri

Corona virüs pandemisi sebebiyle tüm günümüzü evde geçiyoruz. Gelin, birkaç küçük değişiklikle yatak odamızı yeniden düzenleyelim ve tazelenmek için bir fırsat yaratalım.

Giriş Tarihi: 08.04.2020 14:41 Güncelleme Tarihi: 08.04.2020 15:03

Minik ama etkili dokunuşlarla odanızı yeniden düzenlemeniz için size bazı ipuçları vereceğiz. İlk olarak odanızın havasını değiştirmek için bir bitki alın. Odanızda oluşturacağınız yeşil alanlar sayesinde hem daha estetik bir görünüm elde edecek, hem de odanızın havasını değiştireceksiniz.

Odanızın biraz daha fazla ışık almasını istiyorsanız mutlaka bir ayna asın. Daha fazla ışık alan odanız, aynı zamanda daha büyük de görünecek. Üstelik güne kendinize bakarak uyanmanızı da sağlayacağından mutlu olacaksınız. Biraz daha büyük görünen odanızı, iyi bir aydınlatma düzeniyle daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Bunun için bir masa lambası tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda romantik bir aydınlatma için mumların ideal olduklarını da unutmayın.

Küçük değişiklikler her zaman iyi hissettirir

Mobilya düzenini değiştirmek de odanızın yeni gibi görünmesini hissettirebilir. Koltuk ve televizyonun bile yerini değiştirseniz inanın farklı bir eve gelmiş gibi hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra odanızın bir köşesine aksesuarlar ile hareketlendirirseniz yeni bir eve çıkmış gibi olacaksınız. Yastıklar, bunun için güzel bir alternatif olabilir. Köşeye yığılan yastıklar, evinizdeki soğuk görüntüyü kırmanıza yardımcı olacaktır.

Her sabah yatağınızı toplamayı alışkanlık haline getirin. Kulağa çok basitmiş gibi görünse de toplu bir yatak, dağınık bir odanın daha temiz görünmesini sağlar. Bununla birlikte gününüzün 10 dakikasını odadaki dağınıklığı toplamaya ayırırsanız uzun vadede işiniz çok kolaylaşacaktır.

BİZE ULAŞIN