Ocak ayını sevmemek için 10 neden!

Tam da bu ay Türkiye'de kara günler yaşamışken ve pek çok ünlü ismi diğer dünyaya uğurlamışken Ocak ayını sevmek için bize bir neden gösterin.

Giriş Tarihi: 19.01.2016 11:36 Güncelleme Tarihi: 19.01.2016 11:36
Tıpkı 'pazartesi sendromu' gibidir, Ocak ayı. Yılın ilk ayı olması, üzerine türlü hayaller, beklentiler yıkmasının dışında, pek çok zorluğu da peşinden getirir. Hangimizin Ocak ayı muhteşem geçmiştir, düşünün bir kere... Çevrenize sorun, arkadaşlarınıza, ailenize... Kimin Ocak ayı, şu ömrü hayatında unutulmaz olabilir ki? Varsa yazın, sizi el üstünde taşıyacağız, söz!

Hele ki 2016'nın Ocak ayında kaybettiğimiz isimleri düşününce, daha çok bulutlanıyoruz sanki! Özellikle müzik dünyası için adeta karabasan gibi çöktü. Zaten bu, 31 Aralık'ta efsanevi müzisyen Nat King Cole'un yine babası gibi muhteşem sesli kızı Natalie Cole öldüğü zaman sinyalini vermiş gibiydi. Hemen öncesi Motorhead'in solisti Lemmy'nin ölümü de bunun bir göstergesi değil miydi? Ve geçtiğimiz hafta müziğin ikonik ismi 'Ziggy Stardust' David Bowie ve The Eagles'ın kurucusu Glenn Frey'in gidişi yürek burktu. İngiliz aktör Alan Rickman da kanserden hayatını kaybetti. O da erken gitti, henüz 46'lıydı.

Türkiye'de Sultanahmet'te yaşanan elim patlamada ölenler, zaten 2015'i kötü geçiren Türkiye'ye hiç iyi bir girizgah olmadı. Ve her gün gelen şehit haberleri, ölen bebekler ve dahası... Nasıl iyi bir başlangıç olsun ki!

Ocak ayınını sevmemek için bu yıl da nedenimiz çok. Ama biz genellemeye giderek, şu ömrü hayatımızın tüm Ocak aylarını analiz ederek neden sevmediğimizi düşündük ve bulduk. İşte size hazır da 10 neden!

1- Kış mevsiminin en buz tuttuğu hallerinden biridir. Bakınız şekil A, pencereden sışarı gördüğünüz manzara pek iç açıcı değil, öyle değil mi? Gerçi bozulmamış bir kar görüntüsüyse, gözlerinizini gördüğü, o zaman bir tutam güzelliktir yaşadığınız. Ancak gelin görün ki, Ocak nemrut bir aydır. Fırtına, soğuk, çamur, kar, kış, kıyamet... Yağmuru da davet ettiniz mi, hah işte, değmeyin donmaya!

2- En fakir olduğumuz aydır.


BİZE ULAŞIN