Bir türlü sonuca bağlanmayan sosyal medya sohbetlerinden sıkıldınız mı? İlişki Uzmanı Matthew Hussey, flörtünüzü gerçek bir randevuya dönüştürmek için yapmanız gerekenleri açıklıyor.

Giriş Tarihi: 20.01.2017 12:17 Güncelleme Tarihi: 20.01.2017 12:17

MARLEY KATE, DERLEYEN: REYHAN GÜNEŞ , SAÇ: NATASHA LEIBEL / ARTISTS BY TIMOT YHY PRIANO, MAKYAJ: MARNI BURTON CHANEL ROUGE COCO ÜRÜNLERİYLE / CROSBY CARTER MANAGEMENT, MANİKÜR: TATYANA MOLOT / ARTISTS BY TIMOTHY PRIANO

1. ONA FİKİR VERİN
Pek çok erkek bir profili beğense de konuya nasıl gireceğini bilemediğinden iletişim kurmak konusunda çekingen davranabilir. Profilinizde belirteceğiniz birkaç kişisel özellikle işlerini kolaylaştırabilirsiniz: "Suşi sever", "dondurmasız yaşayamaz", "koşu tutkunu" gibi. Böylece size mesaj atarken hangi konulardan bahsedebileceği hakkında ona yol göstermiş olursunuz.

2. SEÇENEKLERİNİZİ DARALTIN
Sosyal medya sohbetlerinde genellikle birden fazla kişiyle aynı anda konuşuruz ve seçtiğimiz konular fazla yüzeyseldir. Bu durum flörtün tüm eğlencesini yok edip karşınızdaki kişiye kendini sıradan hissettirebilir. Sohbeti "Selam" diye başlatmak yerine "Birazdan Westworld'ün yeni bölümünü izleyeceğim. Sen ne yapıyorsun" gibi detaylar içeren bir giriş yapın.

3. DERİNLERE DALIN
Elbette konuştuğunuz kişinin profil fotoğrafı onun hakkında çok şey anlatır. Ancak profilinde belirttiklerinden veya mesajlarından yola çıkarak edindiğiniz bilgiler doğrultusunda sohbet başlatmak görüntüsünden ziyade karakterine ve hayatına ilgi duyduğunuzu göstermenizi sağlayabilir. "Bu paraşütle atladığın fotoğraf nerede çekildi" veya "Beni gülmekten öldürüyorsun" gibi samimi bir yorumla bile sohbetin başlangıcındaki sıkıcı konuşmaları geçip asıl konuya girebilirsiniz.

4. GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜN
Sosyal mecralarda sohbetine doyum olmayan erkeklerin bazıları ilişkiyi gerçeğe taşımakta çekingen davranabilir. Eğer kendinizi yine sonu belli olmayan bir flörtün içine hapsolmuş gibi hissediyorsanız "Şimdi gitmem gerekiyor ama bir ara buluşup kahve içebiliriz" deyin. Bu konuşmadan sonra size takviminde yer açana dek uzun yazışmalardan kaçının.

5. BULUŞMA TEKLİFİ ETMEYİ GÖZÜNÜZDE BÜYÜTMEYİN
Fazla düşünmek kadar anın büyüsüne bozan bir şey yoktur. Rahat olun ve nokta atışı yapın: "Perşembe günü evinin oraya geleceğim. Görüşmek istersen haberleşelim." Karşınızdakinin üzerinde baskı kurmayan bu tarz konuşmalar istediğiniz buluşmanın anahtarı olabilir.

BİZE ULAŞIN