Hassas davranmanız doğal!

“Kötü aşk tecrübeleri yaşadıktan sonra ilişkiler konusunda hassas davranmanız gayet doğal. Bu durum aynı hatayı iki kez yapmamanıza yardımcı olur” diyor Romance Rehab kitabının yazarı Jan Hoistad. Ama eğer geçmişte yaşadığınız kötü ilişkiler gelecekteki mutluluğunuzu engellemeye başladıysa bir şeyler yapma zamanınız gelmiş demektir.

Giriş Tarihi: 07.03.2017 14:59 Güncelleme Tarihi: 07.03.2017 14:59

Mayın tarlası
"Birçoğumuz kalbimizi yeni bir erkeğe açarken eski ilişkimizin kalıntılarını da beraberinde getiririz" diyor Deal Brakers kitabının yazarı Bethany Marshall. "Eski sevgilim beni aldattı. Sen niye aynı şeyi yapmayasın?" Eğer yeni sevgilinizin karşısına böyle bir cümleyle çıkarsanız ona güvenmediğinizi hissedecektir" diyor Marshall. Birçok kadın yeni ilişkisinde yaşadığı olaylar karşısında ekstra reaksiyon gösterebiliyor. Örneğin, bir önceki ilişkisinde tartışma sırasında sürekli bastırılan tarafsa yeni ilişkisinde gereksiz yere sesini yükselterek tartışma sırasında üste çıkmaya çalışabilir.

Geçmişin hayatınızdan çıkmasına izin verin
"Geçmişte yaşadığınız her şey aşk hayatınızda büyük bir engel olarak karşınıza çıkabilir" diyor Why Can't You Read My Mind kitabının yazarı Jeffrey Bernstein. Yeni ilişkinizde kendinizi güvende hissedebilmeniz için birkaç küçük önerimiz olacak. İlişkinizin geleceğini tahmin edebilmeniz için karşınızdaki erkeğin geçmişinde de kısa bir yolculuğa çıkmalısınız. Sizden önceki ciddi ilişkileri hakkında fikir edinmeye çalışın. Başta ailesi olmak üzere onu iyi tanıyan insanlarla ilişkisine dikkat edin. Onu ailenizle ve yakın arkadaşlarınızla tanıştırın. Emin olun onların düşünceleri size çok yardımcı olacak. Sonuçta bu insanlar kalbinizin kırılmasını en son isteyecek kişiler… Eğer geçmişte yaşadığınız üzüntülerin üzerine gitmek istiyorsanız profesyonel bir yardım almayı deneyin. "Ama asla erkek arkadaşınızı terapistiniz olarak görmeyin" diyor uzmanlar. Güvende hissetmeniz için illa ki aşk hayatınızın yolunda gitmesine gerek yok. Kendinize ait bir hayatınız var. İşiniz, dostlarınız, aileniz ve hobileriniz sayesinde kendinizi çok daha cesur hissedeceksiniz.

BİZE ULAŞIN