Kıskançlığı avantaja çevirin

Çevrenizdeki insanların hayatlarına dışarıdan bakan biri olarak zaman zaman karmaşık duygular içine girdiğinizi tahmin edebiliyoruz. Gerçek şu ki, tüm bu duygular aslında güçlü birer motivasyon kaynağı.

Giriş Tarihi: 23.04.2017 16:28 Güncelleme Tarihi: 23.04.2017 16:28

DERLEYEN: REYHAN GÜNEŞ

Yorucu bir günün ardından eve dönüp koltuğunuza uzandınız. Elinizde telefon, sosyal medya hesaplarınızın birinden diğerine savrulurken işte karşınızda o kız… Şampuan reklamlarından çıkmışçasına hacimli saçları, kataloglardakine benzer evi ve Ryan Gosling'in Türkiye şubesi denebilecek kadar yakışıklı erkek arkadaşıyla hayatını gözünüze sokuyor. Endişelenmeyin, hayatımızın bir aşamasında hepimiz bunu yaşadık. İyi haber şu ki, bastırmakta zorlandığınız bu iç ses kendinizi tanımanıza yardımcı oluyor.

KENDİNİZE DÖNÜN
Hissettiğiniz duyguların nedeni karşınızdaki değil; sizsiniz. İlişki Uzmanı Judith Wright, "Bu negatif duygular aslında sahip olmak isteyip olamadığımız, içten içe değer verdiğimiz şeyleri başkasında gördüğümüzde tetikleniyor" diyor. Kıskançlık kapınızı çaldığında durun ve bunun sizin için bir çağrı olduğunu hatırlayın. Derinlere dalın ve sahip olmak isteyip olamadığınız, onda olan şey neyse bulun. Hedefe ulaşmadaki ilk adım olarak bunu yazıya dökün ve görebileceğiniz bir yere asın.

HEDEF BELİRLEYİN
Wright, "Başkalarının başarıları üzerinden kendi hayatınızı değerlendirmek yerine onlardan ilham almaya çalışın" diyor. Kendinize "Onun yerinde olmak için neler yapmalıyım" diye sorun. Karşınızdaki kişinin evi rüyalarınızı süslüyorsa bütçenizi gözden geçirin ve böyle bir eve sahip olmak için ne kadar birikim yapmanız gerektiğini hesaplayın. Hedefe ulaşmak için gereksiz masraflardan kaçınmanız gerekebilir. Peşinde olduğunuz onun sahip olduğu kusursuz ilişkiyse hayalinizdeki erkeği aramaya başlayın. Her zaman gittiğiniz mekanlardan başka yerlere gidin, tanışma uygulamalarına üye olun ve karşınıza çıkan erkekleri tanımaya bile çalışmadan reddetmek yerine onlara bir şans verin.

VAZGEÇMEYİN
Konu değişim olunca motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. Önemli olan büyük-küçük demeden sizi hedefinize yaklaştıracak adımları atmayı bırakmamak. Siz yavaş ama sağlam şekilde ilerlerken ismi lazım değil o kişi bir şekilde karşınıza çıkarsa nefes alın ve hayalindeki hayata kavuşacağınızı hatırlayın.

BİZE ULAŞIN