Hesabı kim ödemeli?

İşte her seferinde tuhaf anlara neden olan sorunun cevabı...

Giriş Tarihi: 18.05.2017 12:14 Güncelleme Tarihi: 18.05.2017 12:14

İlişki uzmanı Matthew Hussey, dört stratejiyle hesap çilesinin içinden nasıl çıkacağınızı açıklıyor.

CÜZDANINIZA UZANIN
Erkekler hesabın tamamını ödemek konusunda gönüllü olsa bile karşısındaki kadının bu konuda fazla rahat davrandığını görmek istemez. Hesap geldiğinde cüzdanınızı elinize almak, ortak ödeme yapmak konusunda istekli olduğunuzu gösterir. Ayrıca ödeme teklifinizi reddetmek ona erkeksi bir haz yaşatır. Bırakın o küçük mutluluğu gönlünce yaşasın.

BİR SONRAKİ SİZDEN OLSUN
Sinema biletlerini o aldıysa patlamış mısırları siz alın. Yüzünüzde küçük bir gülümsemeyle ısrarcı tavır sergilerseniz çabanızı anlayacak ve o da sevgisini göstermek konusunda daha cömert davranacaktır.

ALTERNATİF SUNUN
Şık bir restoranda yemek yeme teklifini "O kadar masraf yapmamıza gerek yok. Hava çok güzel. Neden pikniğe gitmiyoruz" şeklinde reddetmek neredeyse bütün erkekleri cezbeder. Bu şekilde kalbinize giden yolun erkek arkadaşınızın cüzdanından geçmediğini gösterir ve kısa yürüyüş seansında bile birlikte keyifli vakit geçirebileceğinizi anlamasını sağlarsınız.

BAŞTAN BELİRLEYİN
İlişkilerde genellikle daha fazla maaş alan hesabı daha çok öder. Bunun oldukça normal bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü aşk denilen duygu ortak ödeme planlarından ziyade ayaklarınızı yerden kesen sevgi anlamına geliyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, karşınızdaki kişinin bunu görev haline getirmemesi. Paraya bakış açınızda büyük farklar varsa bunları ilişkinin başında konuşmanızda fayda var.

BİZE ULAŞIN