Mikro aldatma, erkeklerin aldatmadıklarını söyledikleri halde aslında aldattıklarını kanıtlayan yeni bir aldatma biçimi. Mikro denmesinin sebebi, tam bir aldatma olmasa da ufak tefek davranış ve sözlerle asıl aldatmaya yol açması ve aslında erkeğin ilişkiyi ciddiye almadığını göstermesi.

DERLEYEN: YAPRAK GÖKÇÖL, FOTOĞRAF: ALEXA MILLER

1. Kendisi kolaylıkla internette cevabını bulabileceği halde, sırf canı konuşmak istediği için bir kıza ondan herjangi bir konuda tavsiye almak veya danışmak için yaklaşması.

2. Sadece güzel olduğu için bir garson veya barmene yüklü bahşiş bırakması.

3. Sosyal medyada bir sürü tanımadığı güzel kızın sayfasını takip etmesi ve onların sayfalarından paylaştıkları her şeyi dikkatle incelediği için neredeyse onları artık tanıyormuş gibi hissetmesi.

4. Sevgilisi olduğu halde sosyal medyada başka bir kıza (arkadaşı bile olsa) aşk veya cinsellik hakkında bir makale, espri, karikatür gibi eserler yollaması.

5. Instagram'da sanki aralarında özel bir şeyler varmış gibi bir kızı etiketlemesi.

6. Sosyal medyada sevgilisinin dışındaki bir kızın paylaşımlarını obsesif şekilde takip etmesi ve sevgilisinin paylaşımlarından daha çok o kişinin paylaşımları hakkında heyecanlanıp yorumlarda bulunması.

7. Cep telefonundaki kişiler kısmına, aradığı zaman o olduğu belli olmasın diye başka bir isim veya rumuzla kaydetmesi.

8. Herhangi bir konuda çok duygusal olduğu zaman sevgilisi dışındaki başka biriyle bu duygularını paylaşması çünkü ihtiyacı olan onaylanmayı sadece ondan alabileceğini düşünmesi.

9. Size başka bir kadını anlatırken o kadının güzelliğini veya çok iyi göründüğünü anlatırken gereğinden fazla abartması.

10. Kendi arkadaşları veya iş arkadaşları ile birlikteyken bilerek sizinle birlikte olduğunu söylememesi, sevgilisi olduğunu söylemekten kaçınması ve bu yüzden çoğu arkadaşının onu halen yalnız sanması.

11. İlişkinizi nişanlı olduğunuz veya birlikte yaşadığınız halde halen "İlişkimiz ciddi değil" diyerek aslında olduğundan daha az önemsemesi.

12. Açıkça bir başka kızla konuşurken, onunla flört edebilmek için bir ilişkisi olduğu halde olmadığını söylemesi.

13. Günlük hayattan sıkıldığı ve gözlerini kapatıp hayal kuracağı zaman sizin yerinize o aralar neredeyse takıntı yaptığı başka birini düşünmesi.

14. Hayatında güzel bir şeyler olduğunda bu haberleri sizden önce başka biriyle paylaşması.

15. Eski sevgilisini, ilk kez çıktıkları günün yıldönümü gibi eskiden onlar için özel olan bir günde araması veya mesaj göndermesi.

16. Sizin dışınızda başka biri için durup dururken güzel bir şey yapmak için çaba göstermesi; bir konser için bilet veya bir hediye almak gibi.

17. Başka birine onu düşündüğünü söylemesi.

18. Daha da kötüsü sadece günaydın demek için bir kıza mesaj atması.

19. İşteyken yemeğe çıktığında onu etkilemek için hesabı ödemesi.

20. Başka birine ilişkisinin çok da iyi gitmediğini anlatarak umut vermesi.

21. Başka biriyle baş başa akşam yemeğine çıkması ve sevgilisine iş yemeği demesi.

22. Bir parti veya etkinlikte kız arkadaşı yanında olduğu halde, tüm zamanını başka biriyle konuşarak geçirmesi.

23. Sadece geçici de olsa o günleri tekrar yaşıyormuş gibi hissetmek için, eski sevgilisine güzel zamanlarını hatırlatacak bir fotoğraf göndermesi.

24. Romantik ilişkide olduğu partneri yerine başka bir kadınla gizli şakaları, hikayeleri olması.

25. Kız arkadaşına belli bir kıyafeti giymesi için ısrar etmesi çünkü gizlice onu kafasındaki başka birine benzetmeye çalışması.

26. Beğendiği başka birinin parfümünü, kız arkadaşına o kadın gibi kokması için hediye etmesi.

27. Artık eskidiği halde ona eski sevgilisini hatırlattığı için bir gömlek veya tişörtünü atamaması.

28. Arkadaşlarına sürekli başka birinin ne kadar harika olduğundan bahsetmesi.

29. Kız arkadaşının yanındayken başka birinden bahsederken, o kişiyi küçük görür gibi konuşması; böylece kız arkadaşının kıskanmasını önleyeceğini düşünmesi.

30. Bir kızın telefonunu belki birlikte çalışabileceklerini öne sürerek istemesi; öyle bir ihtimal olmadığı halde.

31. Daha sonra da aynı kişiye gerekli olmadığı halde "Seninle tanışmak güzeldi" mesajı göndermesi.

32. Yüzüğünü evde bırakması.

BİZE ULAŞIN