Sosyal medya profili ne anlatıyor?

Hoşlandığınız erkeğin sosyal mecralarda yer alma şekli, karakteri ve ilişkilere bakışı hakkında sandığınızdan daha fazla bilgi verebilir.

DERLEYEN REYHAN GÜNEŞ

FOTOĞRAF: FILIP WARULIK / ISTOCK.COM

INSTAGRAM PROFİLİNDE NELER YAZIYOR?
Onlarca hatta belki yüzlerce fotoğraf, her birinin altına yazılan kimi zaman eğlenceli kimi zaman duygusal yazılar... Gelin, tüm bunlar ne anlama geliyor birlikte bakalım.

TEK FOTOĞRAF BİLE ONLARCA BİLGİ VERİR
ÜÇTEN FAZLA SELFIE'Sİ VARSA:

Tinder'ın Marka ve İletişim Bölümü Başkan Yardımcısı Rosette Pambak, "Çok fazla selfie fotoğrafının olması kendini beğenmiş biri olduğunuz izlenimi yaratır. Pek çok insan arkadaşlarıyla çekilmiş fotoğraflarına sıkça yer veren kullanıcıları aktif sosyal hayatlarının olması nedeniyle daha çekici bulur" diyor.

PROFİLİNDE YALNIZCA BİR FOTOĞRAF VARSA:
Tek fotoğraf olası partnerlere sınırlı kişisel bilgi sunduğundan karşınızdaki kişinin saklayacak bir şeyleri olduğunu düşünmenize neden olabilir.

BİYOGRAFİ RİSKİ
HERHANGİ BİR BİLGİ YOKSA:

Bu sosyal medya profili için minimum efor sarf ettiğini gösterir. Bu noktada kendini kısaca birkaç cümleyle tanıtmak için bile zaman harcamayan birinin ilişkisine ne kadar zaman ayıracağı konusunda kafanızda soru işaretleri oluşabilir.

GEREĞİNDEN FAZLA ÇABA:
Günlük hayattaki rutini, sevdiği aktiviteler, köpeğiyle ilişkisi ve 10 yıllık gelecek planını sosyal medyada paylaşması haddinden fazla çaba harcadığını gösterir. Pambakian, doğru olanın nokta atışı yaparak kendinizi kısa ve öz tanımlamak olduğunu belirtiyor.

BEĞENİ SORUNSALI
Sosyal medya kendimizi tanıttığımız platform olmanın ötesinde başkalarının neler yaptığını da gözlemlememizi sağlıyor. Partnerinizin takip listesinde çoğunlukla mankenler ve Barbie bebekleri andıran kadınlar olabilir. Onun başka kadınların fotoğraflarını beğendiğini görüyorsanız bundan rahatsız olmanızı anlayabiliyoruz. Ama bunun yalnızca sosyal medya olduğunu unutmayın. Ara sıra biz kadınlar da önümüze gelen Adam Levine fotoğraflarını beğeniyoruz. Partnerinizin beğendiği kişinin profiline girip kendinizi onunla kıyaslamayın. Başka kadınların fotoğraflarını beğenmesi sizi rahatsız ediyorsa bu durumu ona açıklayın. Ancak durum masum bir beğeniden öte kadınların profiline girip arka arkaya fotoğraflarını beğenmek veya iletişim kurmak amacıyla mesajlaşmaksa daha ciddi adımlar atmanız gerekebilir.

YÜZ ŞEKLİ ONUN HAKKINDA NE GİBİ İPUÇLARI VERİYOR?

GÖZ RENGİ

MAVİ: Bu renk göze sahip erkekler, genellikle idealist düşüncelere ve bağımsız ruha sahiplerdir. Başkalarından ziyade kendilerine odaklanma eğilimleri vardır.

YEŞİL: Duygusal, zeki ve lider ruhlulardır.

ELA: Bu erkekler yeni insanlarla tanışıp arkadaş olma konusunda inanılmaz yeteneklidir. Başkaları tarafından yoldan çıkarılma ihtimalleri düşüktür.

KAHVERENGİ: Çekici ve sıcakkanlıdırlar. Size kendinizi rahat hissettirir ve üzerinizde çocukluğunuzdan başlayarak başınıza gelen her şeyi ona anlatma isteği uyandırırlar.

KOYU KAHVERENGİ/SİYAH: Kibar, saygılı ve fedakarlardır. Doğal olarak sorumluluk sahibidirler.

DUDAKLARI

İNCE: Kısa ve öz konuşmaları severler. Yol tarifi sorduğunuzda bile olabildiğince net şekilde açıklama yaparlar.

KALIN: Üst dudağı kalın birine yol sorduğunuzdaysa işler değişir ve gideceğiniz yeri size en dolambaçlı şekilde anlatır.

SAÇLARI

KALIN VE DAĞINIK: Dışarıda zaman geçirmeyi sever ve her türlü maceraya açıktır. Çok alıngandır ve sezgileri güçlüdür.

DÜZGÜNCE TARANMIŞ: Centilmen, duygusal ve empati yeteneği yüksek erkekleri bu grupta toplayabiliriz.

DUDAK ÜSTÜ

UZUN: Bu erkeklerin doğal halleri bile komiktir. Hiç çaktırmadan uzun süre karşısındaki kişiyi tiye alabilirler. Görünüşleri konusunda fazla endişelenmezler ve doğada yapılan fiziksel aktivitelerden hoşlanırlar.

KISA: Detaylara önem verirler ve titizlerdir. Giyimlerine özen gösterirler. İç mimari ve moda tasarımı gibi konularda başarılı olma ihtimalleri yüksektir. Ancak dikkat, ortamda yapılan esprileri üzerlerine alma eğilimleri olabilir.

YÜZ ŞEKLİ

DAR: Bu erkeklerin özgüvenlerini kazanmaları zaman alır ancak bu süreç sonunda istedikleri her şeyi elde etme gücüne sahiplerdir.

GENİŞ: İçten içe kendilerine güvenirler. Bu güveni dışarı yansıtan tavırlarıyla karşısındaki kişiye kolayca etkileyebilirler.

BİZE ULAŞIN