Bir ilişkide yapmamanız gerekenler

İlişkinizde yolunda gitmeyen şeyleri ufak oyunlarla değiştirmek mi istiyorsunuz? Peki nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Çekip Gitmeli mi, Kalıp Konuşmalı mı?
İlk aşık olduğunuz zamanları hatırlayın. Onun karşısına asla makyajsız ya da saçınız başınız dağılmış bir şekilde çıkmak istemezsiniz... Fakat birkaç ay sonra siz hâlâ kendinize özen gösterirken o sanki siz yokmuşsunuz gibi rahat davranır ve siz bundan rahatsız olmaya başlarsınız. Size olan ilgisinin azalmaya başladığını hissettiğinizde en ufak bir tartışmada fırtınalar koparıp arkanıza bakmadan çekip gidersiniz. Ama geride yine sorunlar kalmıştır, sadece siz kendinizi alıp gitmişsinizdir. Bu konuda uzmanlar, her ne kadar iyi bir fikir gibi gelse de bu davranışın sizi tembelliğe iteceğini söylüyor. Çekip gitmemeli, kalıp konuşmalısınız. Belki kavga edersiniz ama konuşmalısınız. Sorunların neden kaynaklandığını ve nasıl çözümleneceğini bulmalısınız.

Kıskandırmak Çözüm mü?
Eğer partneriniz moralinizi bozuyor ya da kötü hissetmenize neden oluyorsa ve bunları görmezden geliyorsa ne yapmalısınız? Sevgilinizi kıskandırabilirsiniz. Saçlarınızı yaptırabilir ya da üzerinize yapışan seksi bir elbise giyebilirsiniz. Ardından bir davete katılıp kendinizi gösterebilir ve bakışların üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Sonra sevgiliniz bu durumun farkına vardığında rekabet ve kıskançlık yaşamasına neden olursunuz. Ancak, böyle bir taktik uygulamak çok dikkatli olmayı gerektirir. Kıskandırmak, problemlerin ilerleyen zamanlarda daha karmaşık bir hale gelmesine neden olur. Erkek arkadaşınızın zor durumda kalabileceği böyle bir işe girişmemeli ve asla yakın arkadaşlarınızdan birini kurban olarak seçmemelisiniz. İyi kız olmalı ve hep öyle kalmalısınız.

Cosmopolitan

BİZE ULAŞIN