Erkeklerle nasıl tartışılmalı?

Sevgiliniz sizi haklı olduğunuz konularda bile tartışarak suçlu durumuna düşürüyorsa, tam bir tartışma ustasıyla karşı karşıyasınız demektir.

Giriş Tarihi: 08.10.2018 17:32 Güncelleme Tarihi: 08.10.2018 17:37

Her tartışmayı kazanmanın bir yolu var. Hatta haklı olmadıklarınızı bile. Burada önemli olan nokta belirli durumlara karşı tartışma sırasında veya sonrasında bir tartışma stratejisi belirlemek. Bütün erkekler tartışma sırasında farklı tepkiler verebilirler. Bu tepkilere hazırlıklı olursanız tartışmayı kolayca kazanabilirsiniz.

TAKTİK 1
Tartışmadan Kaçarsa Ne Yapmalı?

Sevgiliniz tartışmaktan her zaman kaçıyorsa yapacağınız en yanlış hareket onu konuşmaya, tartışmaya ikna etmeye çalışmak olacaktır. Bu tip erkeklere karşı sakin olmayı öğrenmek zorundasınız. Erkekler ellerinde olsa ve aptal görünmeyeceklerini bilmeseler bu tip tartışma durumlarında, elleriyle kulaklarını kapatıp, şarkı söylerler ama onu yapamayacakları için çekip gitmeyi tercih ederler. Bu durumda yapmanız gereken onu bir süre kendi haline bırakmanız olacak. Onu takip etmeyin. Aynı ortamdaysanız dışarı çıkın çıkın ve onun döneceğini tahmin ettiğiniz saatten sonra eve dönün. Bu şekilde davranınca o da yanlış yaptığını anlayacak ve sizinle konuşmaya çalışacaktır.

TAKTİK 2
Sessizlik Terapisi

Erkekler küçükken odada bir canavar olduğunu düşününce, perdenin arkasına geçer sessizce beklerler. İşte büyüyünce de bu davranışları pek değişmez. Aslında bu da bir nevi kaçış yoludur; bu sefer odada siz varsınız. Erkekler bu tip durumlarda hiç konuşmazlar ve göz göze gelmemeye çalışırlar. İşle ilgili çalışıyormuş gibi görünürler. Bu sizi çıldırtabilir ama onlar bu tutumlarını sürdürürler çünkü tartışmanın herhangi bir noktaya ulaşmayacağını düşünüp, paniklerler. Aslında içten içe onlar da sorunu çözmekten yanadırlar. Bu durumda daha olgun davranması gereken taraf her zamanki gibi sizsiniz. Belki onu kucaklayıp, paniğinin geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu sıcak tavrınız onu sakinleştirecektir.

TAKTİK 3
Geçmişten Bir Tartışma Açıyorsa…

Bazı erkekler de sırf tartışmayı kazanıp, kendilerini haklı duruma geçirmek istedikleri için kendi yaptıkları hataları örtbas edip, geçmişte sizin yaptığınız herhangi bir hatayı su yüzüne çıkarırlar. Bu durumda yapacağınız en yanlış hareket bu provokasyona kapılıp, onunla tartışmak olacaktır. Bunun yerine onun asıl yaptığı yanlış davranışa odaklanmalısınız. Onunla ne yapın edin ama tartışmayın. Hatta bir süre onunla konuşmaya ara verin ve gerçekten pek de önemli olmayan işlerle uğraşın. O da sizin bu davranışa kızdığınızı anlayacaktır.

TAKTİK 4
Yüksek Sesle Tartışıyorsa…

Kadınlara göre daha gür sesli olan erkekler tartışma sırasında öfkelerinin dozunu ayarlayamaz ve bağırmaya başlarlar. Bu durumda siz de panik olup, susarsınız. Eğer sevgiliniz ya da eşiniz bunu alışkanlık haline getirdiyse ona karşı yapılacak en iyi şey 2 numarada verdiğimiz sessizlik taktiğidir. Siz de onunla yüksek sesle tartışmaya çalışmayın çünkü bu şekilde olay iyice büyüyecek ve belki de sakinken kolayca çözebileceğiniz bir sorun, birbirinize hakaret edecek kadar büyüyecektir.

BİZE ULAŞIN