İlişkiyi bitiren veya aşkı tetikleyen anlar

Erkek arkadaşınıza sadece güzel bir kız değil aynı zamanda iyi bir sevgili olduğunuzu ispat edin.

Giriş Tarihi: 09.10.2018 16:38 Güncelleme Tarihi: 09.10.2018 16:38

Erkekler, zorlu bir durumun üstesinden geldiğinizde size potansiyel kız arkadaş gözüyle bakmaya başlayabiliyor. Aşağıda bahsettiğimiz zor durumlara ait dört senaryo size de yol gösterebilir.

Onun Evinde İnzivaya Çekildiğinizde
Bu durum ilişkilerin vazgeçilmezidir. Bir cuma gecesi arkadaşlarınızı eker ve geceyi erkek arkadaşınızla geçirirsiniz. Başbaşa geçen iki gecenin ardından pazar sabahı uyku sersemi halinizle ortalıkta dolanmaya başlarsınız. 27 yaşındaki Mehmet anlatıyor: "Özlem iki gece üst üste bende kaldıktan sonra benim gömleklerimden biriyle makyajsız bir halde evin içinde dolaşıyordu. İşte o zaman onun doğru kişi olduğunu anladım." Gece gündüz beraber olmak bir ilişki yaşayıp yaşayamayacağınızı gösterebilir. Parmağınızı diş fırçası olarak kullanmaya razı olun ve pazartesi sabahı saat çalana kadar birlikte olmanın keyfini çıkarın.

Kendinizi Rezil Ettiğinizde
"Sumru'yla yeni görüşmeye başladığımız günlerde buz pateni yapmaya gitmiştik" diye hatırlıyor Can ve devam ediyor: "Kayarken bir an dengesini kaybetti ve kafasının üstüne düştü. O sırada çok endişelendim ama Sumru hemen toparlandı ve kahkahalarla gülmeye başladı." Erkekler, nasıl göründüklerini kafaya takmayan kızlardan çok hoşlanır. Yani eğer kumsalda bikininizin üstü rüzgara kapılıp uçarsa sadece gülüp geçin. Kendinizi garip hissetseniz de zorlukların altından kolayca kalkıyor olmanız onun çok hoşuna gidecek.

Çok Sinirlendiğinizde
Bir erkek sizi gerçekten sinirlendirdiğinde iki seçiminiz var: Sorunun ne olduğunu konuşup hakkınızı arayın ya da olay çıkartıp surat asarak haksız konuma düşün. 24 yaşındaki Ali'nin kız arkadaşı doğruyu yaparak hakkını aramış. Ali, "Beliz'in çok sahiplenici bir erkek kardeşi vardı ve ben uzun süre ondan uzak durdum" diye itiraf ediyor ve anlatıyor: "Kardeşini altıncı kez ektiğimde Beliz aynen şöyle dedi: 'Kardeşimin zor bir insan olduğunu biliyorum ama o benim için çok önemli. Benim için bu fedakarlığı yapar mısın?' Sinirlendiği halde bu derece makul ve dürüst olması çok hoşuma gitmişti"

Eski Sevgilisinin Bahsi Geçtiğinde
Erkek arkadaşınız bu konuda konuşmasa da sizden önce birden çok sevgilisi olduğu gerçeğini yok sayamazsınız. İlişkinizde öyle bir zaman gelebilir ki eski sevgiliden bahsetmek kaçınılmaz olabilir. Eğer eski kız arkadaşının konusu açıldığında bunu olgunlukla karşılar ve onun aslında ne kadar şişman olduğu gibi kıskançlık kokan cümleler kurmazsanız, sizin kendinizden emin olduğunuzu düşünecektir. Kerim de sevgilisiyle böyle bir durum yaşamış: "Canan'ın bende olduğu bir gün telesekreterde eski kız arkadaşımın bıraktığı mesajı beraber dinledik. Benden iş konusunda yardım istiyordu. Canan, onun hâlâ bana güvenmesinden pek mutlu olmadı ama o ilişkinin artık geçmişte kaldığını söylediğimde bana inandı ve konuyu uzatmadı."
Cosmopolitan

BİZE ULAŞIN