İlk buluşmada erkekler nelere dikkat eder?

Siz ilk buluşmada geçer not alma hakkını kazandığınızı sanıyorsunuz. Peki ya karşınızdaki ne düşünüyor? İşte sevgiliniz için önemli olan ilk buluşma detayları…

Giriş Tarihi: 13.10.2018 10:56 Güncelleme Tarihi: 13.10.2018 10:56

Esprilerini nasıl karşıladığınız…
Her erkek esprili olacak diye bir kural yok. Ama ne yazık ki her erkek kendini esprili bulur. Size espri yapma çabasını olumlu karşılarsanız, sevgiliniz kendini iyi hisseder ve size de sempati duyar. 34 yaşındaki Yusuf'un itiraflarına bakın: "Çıkmaya başladığım kız esprilerime gerçekten candan gülerdi. Onunla birlikteyken kendimi rahat hissederdim. Böyle hissetmem birbirimize uygun olduğumuzu düşünmemi sağladı." Bunları söylerken, yapmacık gülme krizlerine girin demiyoruz, ancak sevgilinizin esprilerine nezaketen gülmenizin onu iyi hissettireceğini bilmelisiniz.

Soru Sorup Sormadığınız…
Herkesin favori konusu ta kendisidir. Karşınızdaki insanın anlattıklarıyla ilgilendiğinizi göstermenin en kolay yolu ona sorular sormaktır. Bir insanın yaşayabileceği en kötü his, sohbet ettiği kişinin anlattığı konuyla ilgilenmemesidir. Keyif veren bir sohbet, iki kişinin söz alma mücadelesi olmamalı. Tam tersine sohbet doğal olarak gelişmeli ve iki taraf da anlatmaktan olduğu kadar dinlemekten de keyif almalı.

Sürekli Şikayet Eden Bir Tip Olup Olmadığınız…
Devamlı hoşnutsuz bir tipseniz -yemek tuzlu, film fazlasıyla uzun, ay fazlasıyla parlak şeklinde- kendiniz hayattan keyif almayacağınız gibi, yanınızdaki insana da dünyayı dar edersiniz. "İlk buluşmada sürekli şikayet edip duran bir kadın beni olumsuz etkiler, kendisinden hoşlansam da büyük ihtimalle vazgeçerim. Hayatımda bir kez öyle biriyle birlikte oldum. İlk önce restoranı beğenmediğini söyledi. Sonra yaşadığı semti eleştirdi, daha sonra iş arkadaşlarını. Akşam boyunca herkes hakkında olumsuz şeyler söyledi. Çok sıkıldım, onunla çıktığıma bin pişman oldum" diyor 32 yaşındaki Göksel. Bir tüyo daha: Garson size yanlış sipariş getirdiğinde, gelen yemeği yiyebileceğinizi söylerseniz, mutlaka sevgilinizin gözünde artı puan kazanırsınız.

BİZE ULAŞIN