Kiloların Suçlusu Aşk mı?

Bir yıl önce aldığınız pantolonun içine artık giremiyorsanız, belki de bunun suçlusunu çok uzaklarda aramanıza gerek yoktur. İlişkiniz, kalçanızda toplanan fazlalıkların sebebi olabilir. Yazımızı okuyarak aşk hayatınıza tam gaz devam edebilir ve aynı zamanda istediğiniz formda kalabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 20.02.2019 11:24 Güncelleme Tarihi: 20.02.2019 11:24

"Erkek arkadaşımla film izlerken mutfağa gitmek için yerimden zar zor kalktım… Önemsemedim, yine akşam yemeğini fazla kaç›rdığımı düşündüm.
Mutfaktan aldığım biralarla filme devam ederken sevgilime gülümseyerek 'Yakında yastık yerine göbeğine yatacağım' dedim.
Açık sözlü sevgilim 'Aynaya bakmıyorsun sanırım tombiş' diye cevap verdiğinde 'Alt tarafı akşam yemeğini fazla kaçırdım' dedim.
Gülüştük, göbeklerimizi severek biralarımızı yudumlamaya devam ettik…" Hikayesini anlatmaya bu sözlerle başlıyor 26 yaşındaki Selin.
"Biralar, cipsler, gece yarısı atıştırmaları ilişkimiz ilerledikçe en büyük rutinimiz oldu. Öyle ki telefonda konuşurken 'Akşam ne yapalım?' diye
sormak yerine 'Akşam ne yiyelim?' diyorduk. Sonunda acı gerçek ortaya çıktı, ilişkimizin en mutlu günlerini yaşadığımız son bir yıl içinde ben tam yedi kilo, sevgilimse beş kilo almıştı!

Selin'in hikayesi hepimize tanıdık geliyor herhalde; ne de olsa yalnız olduğumuz dönemlerde kendimize daha fazla özen gösteririz. Üstelik mutluluk bazen bize fazladan beş kilo olarak geri dönebilir. Doğaldır; çünkü bütün bir güne yayılan sabah kahvaltıları, içkilerin su gibi aktığı arkadaş toplantıları ve bol kalorili akşam yemekleri size güzel anılar yanında mutlaka birkaç kilo da armağan eder!

Diyetisyenler, evli çiftlerin obez olma olasılığının, bekarlardan yaklaşık üç kat fazla olduğunu belirtiyor ve bu durumu eşlerin birlikte daha fazla yemek pişirip, yeme eğiliminde olmalarına bağlıyor. Size vereceğimiz küçük ipuçları sayesinde formunuzu kaybetmeden mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Alkol Tüketiminize Dikkat Edin

İşten eve geldiniz. İkiniz de çok yorgunsunuz ve günün yorgunluğunu üzerinizden, birlikte bir kadeh içki içerek atmak istiyorsunuz. Tercihiniz her zaman viski oluyorsa ve yanına fındık, fıstık gibi yüksek kalorili aperatifler hazırlıyorsanız bundan vazgeçmelisiniz. Bu konuda en yararlı motivasyon, yazın bikininizin içinde nasıl görüneceğinizi düşünmeniz olabilir. Bir kadehinde sadece 85 kalori bulunan şarap bu açıdan nispeten masumdur. Şarabınıza eşlik edecek çikolata soslu çilekler ise daha sağlıklı bir seçenektir, en önemlisi ateşli bir gecenin kapılarını açmanızı sağlayabilir.

Sporu Eğlenceli Hale Getirin

Zayıflamaya karar verdiniz ancak sevgiliniz sizi sürekli elleriyle besliyor ve her halinizle güzel olduğunuzu söyleyip yemeniz için ısrar ediyor. Bu durumda ona kararlı olduğunuzu ve birlikte sağlıklı aktivitelere katı lmak istediğinizi söyleyin. Bir erkeği televizyonun karşısından kaldırmak çok zor olabilir. Bu yüzden "Salsa kursuna gidelim" demek yerine onun da ilgisini çekecek farklı aktiviteler bulmanız gerekebilir. Sevgilinize kickbox öğrenmek istediğinizi söylemeniz, onu hem şaşırtacak hem de sizi birbirinize yakınlaştıracaktır.

Fazla kilolarınızın sorumlusunun saatler süren pazar kahvaltıları olduğunu düşünüyor sanız harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Kahvaltı sonrasında yürüyüş yapmak da işe yarayabilir.

Bilinçli Atıştırın

Gün içinde az yediğiniz halde kilo almanızın suçlusu gece atıştırmaları olabilir. Geceleri patlamış mısır, cips, şekerleme, kuruyemiş yerine meyve ve yoğurt gibi hafif atıştırmalıkları tüketmeyi tercih edin. Bu besinler sizi rahatsız etmeyeceği gibi rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.

BİZE ULAŞIN