Erkeklerin Söylediği Masum Yalanlar

En dürüst erkekler bile, sizi üzmemek için, bazen çeşitli dolaplar çevirebilirler. Emin olun sizin de bu beyaz yalanlarla karşılaştığınız olmuştur. İşte en yaratıcı hikayelerden birkaçı.

Giriş Tarihi: 22.02.2019 11:46 Güncelleme Tarihi: 22.02.2019 15:46

Her erkek, birkaç defa şiddetli tartışma atlattıktan sonra, beyaz yalanlar söylemenin bazen bir kadının öfkesiyle başa çıkmaktan daha kolay olduğunu öğrenir. Korkacak bir şey yok; aslında birçok durumda, sizden bir şey saklamıyor. Sadece sizi incitmek, aptal durumuna düşmek veya sizi boşu boşuna endişelendirmekistemediği için böyle yapıyor. Birçok erkekle konuştuk ve bazı durumlarda söyledikleri "doğru olmayan şeyleri" itiraf etmelerini sağladık. İşte masum yalanlar...

GERÇEGİ SÖYLEMENİN DAHA ZOR OLDUĞU DURUMLAR

"Kız arkadaşım yemek pişirmeyi çok seviyor. Ancak aldığı bütün o güzel şeyleri birbirine karıştırarak bir şey pişirmesi bazen saatler sürüyor. Bana sabahtan yemek yemeden eve gelmemi söylüyor. Ben de o akşam arkadaşlarımla maç seyrediyorsam, illa ki bir şeyler yiyip öyle eve gidiyorum. Sofraya oturduğumda karnım tok olduğundan, pişirdiklerinden fazla yiyemiyorum. Bana yemek yiyip yemediğimi sorduğunda ise, ona 'Hayır' cevabını veriyorum. Eğer eve gelmeden önce yemek yediğimi bilse, eminim pişirdiği her şeyi suratıma fırlatıverir!"

"Kız arkadaşım maddi konularda çok tutumlu bir insan, o yüzden video oyunları gibi ufak tefek şeylere para harcadığım zaman çıldırıyor. Kendime yeni bir şey aldığım zaman bana 'Bunu yeni mi aldın?' diye sorduğunda, 'Hayır, hep vardı' diyorum ona bazen. Gidip de faturaları kontrol edecek değil ya."

"Pazartesi geceleri televizyonda hep nişanlımın sevdiği programlar oluyor. Birkaç defa benim de onunla birlikte bu programları seyretmemi istedi. Kaçmaya çalıştıysam da, kendisinin benim için futbol maçlarını seyrettiğini söyledi. Bu işkenceden kurtulmak için, patronuma vardiyamı değiştirmesi için yalvardım. Nişanlım dizi gecemizin mahvolduğunu öğrendiğinde suçu patronuma attım."

"Çalıştığım yerde birçok kadın stajyer var. Ne zaman işle ilgili bir konuda onların isimleri geçse nişanlım kıskançlık krizine giriyor. Ben de iş yerine gelen kızlara erkek ismi takıp, nişanlıma bir şey anlatırken o isimleri kullanıyorum."

ONUN DUYGULARINI İNCİTMEK İSTEMEDİĞİMIZ DURUMLAR

"Kız arkadaşım, beraber olduğum en seksi ve güzel kızın kendisi olup olmadığını sorup duruyor bana. Komik ama ne olursa olsun bu sorunun cevabı hep onun duymak istediği gibi oluyor. Aslında bu hiç de doğru değil. Daha önceki kız arkadaşlarımdan biri güzellik yarışması kazanmıştı, bir tanesi de spor eğitmeniydi. Onu üzmemek için, beraber okula gittiğim bazı kızların resimlerini ortaya çıkaracağım ve ona eski kız arkadaşlarım olduğunu söyleyeceğim."

"Kız arkadaşım gülerken, bazen gaz kaçırdığı oluyor. Biliyorum bu onu çok utandırıyor. Ben de bazen duymamış gibi davranıyorum ve içerideki odadan bir şey almak için oradan uzaklaşıyorum. Böylece, fazla utanç duymadan havayı temizlemek için zaman kazanıyor."

"Doğum günümde kız arkadaşım bana hediye olarak Fenerbahçe maçına bilet almış. O kadar şekerdi ki ona aslında Galatasaraylı olduğumu söyleyemedim. Odamda Galatasaray'a ait her şeyi sakladım ve birkaç hafta Fenerbahçeli gibi davrandım. O maçta Fenerbahçe yenilince, çok üzülmüş gibi davrandım ve artık onları tutamayacağımı ve Galatasaraylı olacağımı söyledim."

APTAL DURUMUNA DÜŞMEK İSTEMEDİĞİMİZ DURUMLAR

"Bir gece yatakta kanalları değiştirirken, bir filme rastladım ve onu seyrettim. Ertesi gün kız arkadaşım gelip, televizyonu açtığında hangi kanalı seyrettiğimi görünce bana çok güldü. Eski bir Emel Sayın filmi seyrettiğimi söyleyemeyeceğim için, müzik setimi temizleyebileceğim bir malzemenin reklamını o kanalda gördüğümü söyledim."

"Yeni bir kızla çıkmaya başlamıştım. Kızın arabasında bir sorun oldu ve benden bakmamı rica etti. Eski erkek arkadaşının elinden her türlü işin geldiğini öğrendim ve ben de beceriksiz biri gibi görünmek istemedim. Tabii gerçek şu ki, arabalardan hiç anlamam. Birkaç yerine bakıyormuş gibi yaptım ve karbüratöründe sorun olabileceğini söyledim. Sonra arabayı servise götürdü ve bambaşka bir sorun olduğu ortaya çıktı. Nasıl olduğunu ben de bilmiyorum ama hâlâ benim arabalardan anladığımı düşünüyor."

"Akşam yediğim yemek midemi rahatsız etmeye başladığı sırada, kız arkadaşımla sinemadaydık. Hemen tuvalete koştum ve orada en az 20 dakika geçirdim. Geri geldiğimde bana nerede kaldığımı sordu. Ben de gerçeği söylemeye utandım ve yanlış kapıdan çıktığımı ve geri gelmek için dolaşmak zorunda kaldığımı söyledim."

"İtiraf etmeliyim ki, ben bir ana kuzusuyum! Hâlâ çamaşırlarımı annem yıkıyor, benim için alışveriş yapıyor ve bana 'Annecim' diye hitap ediyor. Bunları hiçbir kıza anlatamam ki ben. Daha bir aydır çıktığım kız arkadaşım bir gün benim evimdeyken, telefon çaldı. Nasıl olsa telesekretere bağlanır diye yerimden kalkıp da telefonu açmadım. Ama keşke ben açsaymışım. Arayan annemdi ve bana indirimden çok güzel iç çamaşırları aldığını söylüyordu. Allahtan kendini tanıtmamıştı da, ben de kıza akıl hastanesinde yatan teyzem olduğunu ve sürekli beni aradığını söyledim."

ÜZERİNDE ÇALIŞILMASI GEREKEN YALANLAR

"Her sabah koşuya çıkma alışkanlığı olan bir kızla görüşüyordum. Ondan çok hoşlanıyordum ve ona koşmaktan çok zevk aldığımı söyledim. Ama bunu söylerken, onunla koşmamı isteyeceğini hiç düşünemedim. O günlerde dizlerimde bir sorun olduğunu ama geçer geçmez ona katılacağımı söyledim. Bunu ona hiç itiraf etmedim ama bir ay boyunca, o benim dinlendiğimi düşünürken, ben kondisyonumu yükseltmek ve onunla beraber koşabilmek için çalıştım."

"Bir keresinde kedileri çok seven bir kızla çıkıyordum. Bana bir gün sadece kedilerinin hoşlandığı erkeklerle birlikte olabileceğinden bahsetti. Bunun üzerine beni ilk kez evine davet ettiğinde, ellerime ve pantolonumun paçalarına bir parça kedi maması sürdüm. Kedi o gece benim yanımdan ayrılmadı ve kız da orada kalmama izin verdi. Bu tuhaf oyunu üç ay boyunca devam ettirmek zorunda kaldım."

"Yeni çıkmaya başladığım kız arkadaşım, bir gün beni kendi evinde yalnız bırakıp spora gitti. Üzerinde çalıştığı bir ödev için bilgisayarı açıktı ve ben de girip internetten maç sonuçlarına baktım. Artık ne yaptıysam, bir anda ekran karardı. Sonra korkudan gidip sigorta kutusunu buldum ve elektriği kısa bir süre için kestim. O geldiğinde ise elektriklerin kesildiğini sandı ve benden hiç şüphelenmedi."

"Nişanlımın kız kardeşinden ve onun çocuklarından nefret ediyorum. Ne zaman onlara gitmemiz gerekse en tıkalı yolu seçip oradan gidiyorum. Bu şekilde mümkün olduğu kadar geç gidiyoruz ve onlarla daha az zaman geçirmiş oluyoruz. Ne kadar akıllıca değil mi?"

PANİK ANINDA SÖYLEDİĞİMİZ YALANLAR

"Kız arkadaşımla yeni çıkmaya başlamıştık ve bir gün ona yatakta eski kız arkadaşımın ismiyle hitap ettim. Ağzımdan Arzu yerine Deniz çıkıverdi. Büyük hata! Rezalet! Kız arkadaşım delirdi ve ben de ona, bunun, biraz önce seyrettiğim filmde gördüğüm Deniz adlı kız yüzünden olduğunu söyledim."

"Bir akşam, kız arkadaşım aynanın önünde sadece iç çamaşırlarıyla makyaj yapıyordu. Ben de kendi kendime onun poposuna bakarak, son birkaç ayda biraz kilo aldığını düşünüyordum. Beni poposuna bakarken yakaladığında ise, güzelliğinin başımı döndürdüğünü ve gözlerimi onu izlemekten alamadığımı söyledim."

"Çalıştığım yerde birçok kadın stajyer var. Ne zaman işle ilgili bir konudan bahsetsem, onların isimleri geçince nişanlım kıskançlık krizine giriyor. Ben de iş yerimize gelen her kıza bir erkek ismi takıp, nişanlıma bir şey anlatırken o isimleri kullanıyorum artık."

SİZE YALAN SÖYLEDİĞİNİ NASIL ANLARSINIZ?

O sizi kandırdığını düşünebilir ama vücut dili yalan söylemez. Vücut dilindeki bu işaretlere dikkat edin.

Uzaklaşmaya Çalışır
Eğer yalan söylüyorsa o sırada fiziksel olarak sizden uzak durmaya çalışacaktır. El ve ayaklarına dikkat edin; vücudu kapıya doğru yönelmişse, sizden kaçmaya çalışıyor demektir.

Gözleri Her Şeyi Anlatır
Bir erkek dakikada altı veya sekiz kere gözlerini kırpar. Eğer stres altındaysa bunu daha sık yapar. Sağ elini kullanan erkekler, yalan söylerken sağ taraflarına doğru bakar.

Dudakları Kapalı Durur
Yalan söyleyen bir erkek dudaklarını sıkıca kapar, parmaklarını dudaklarının üstüne koyar ve doğruyu saklamaya çalışır.

Ellerini Saklamaya Çalışır
Doğal refleksleri onun avuçlarını kapalı tutmasına sebep olur. Yumruk yaptığı ellerini, arkasında veya cebinde sakladığını gördüğünüzde yalan söylediğini anlayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN