Astro Uzmanınız Sorularınızı Yanıtlıyor

Astrolog, yazar ve Instagram kraliçesi Aliza Kelly ile ilişkiler üzerine tavsiyeler.

Giriş Tarihi: 15.03.2019 16:09 Güncelleme Tarihi: 17.03.2019 13:16

Merhaba Aliza,
Yeni yıl arifesinde maalesef tutkularıma kapılıp Koç burcu bir erkek ile ilişki yaşama gafletinde bulundum. Bana en başından ciddi ilişki istemediğini söylemişti ama buluşmalarımızda da oldukça sıcak ve istekli davranıyordu. Fakat sonrasında beni arkadaşlarıyla tanıştırıp "biz çıkıyoruz" diye ilan edince işler biraz daha ciddiye doğru gidiyor gibi göründü. İki hafta sonra beni bir partiye davet edip gece boyunca benden son derece uzak durmasına ne kadar şaşırdığımı tahmin edersin... Hiç anlam verememiştim! İlişki durumumuzla ilgili konuyu açtığımdaysa bu konudaki fikirlerinin değişmediğini söyledi. Neler oluyor? Lütfen bana akıl ver! Yıldızlar benim için bu konuyla alakalı neler söylüyor?
- Şakacı Akrep

Sevgili Şakacı Akrep,
Yeni yıl arifesinde Koç'u öpmek herkesin yaşaması gereken geçiş ayinidir adeta. Olan olduktan sonra adamımız ciddi ilişki istemediğini belirtmiş. Aslında hikaye burada sonlanmalıydı. Koç ateş burcudur ve ateşi kibritinkine benzer. Ya yanıyordur ya da yanmıyor. Ayrıca Koç'lar çok açık sözlüdür, yani söylediklerini dikkate almak gerekir. Oysa sen, gölgelerde yürümeyi seven, gri alanlarda yaşayan bir su burcusun. Burçların dedektifisin. Senin için bir bakış, bir yorum ve minicik bir emojinin bile bir anlamı var. Peki şimdi ne olacak? Akrep iğneni çıkar ve onu sosyal medyadan engelle. Sonrasında arkana yaslan ve "neler oluyor" mesajlarının yağmasını bekle çünkü Koç'lar kaybetmeyi sevmez ve sosyal medyanın sınırları onları çılgına çevirir. Engellediğin an ondan haber alacaksın. Seni aradığında dürüst ol. Onunla ara sıra yaşadıklarınızın güzel olduğunu
ama sonrasında ayrı geçen sürecin duygusal açıdan seni tükettiğini açıkla. Kendin için sınır çekmen kişisel bir durum değil. Ayrıca toksik işler, kötü alışkanlıklar veya sağlıksız ilişkiler gibi ruhuna iyi gelmeyen herhangi bir şeyi hayatından çıkardığında, o boşluğu dolduracak, heyecan verici başka bir şeyin gelmesi muhtemel.
- Aliza

Bahar Ekinoks'u nedir ve bizi neden ilgilendirir?

Burç takvimi neden yeni yılla birlikte Oğlak burcuyla değil de Mart sonu Koç ile başlar hiç merak ettiniz mi? Burç takvimi 20 Mart civarı gerçekleşen bahar ekinoksuyla uyumludur. Burç sistemi ilk kez antik Yunanlar tarafından, neredeyse 2000 yıl önce benimsendi ve onu kendi takvimleriyle birleştirdiler. O zamanlarda Yunanlılar güneşin hareketlerini kendi tarım sistemleri çerçevesinde takip ediyorlardı ve bu da baharda başlıyordu. Bu nedenle dört ana burç (Koç-Ateş, Yengeç-Su, Terazi- Hava, Oğlak-Toprak) mevsimsel ekinokslar ve gün dönümleriyle uyumlular. Bu burçların enerjileri de aksiyon, başlama ve dışavurum olarak sıralanıyor.
Aliza Kelly

BİZE ULAŞIN