Duygu Yönetimi Uzmanlığı

Aşk acısından depresyona, işsizlikten panik atağa, yaşadığınız tüm fiziksel, ruhsal ve duygusal problemlere çözüm sunan bir teknik ARTT (Awakening, Rising, Transformorming Technique/ Uyanış, Yükseliş, Değişim Tekniği.) Detaylarını tekniğin uzmanı Aysun Orhan’a sorduk.

Giriş Tarihi: 19.04.2019 11:39 Güncelleme Tarihi: 22.04.2019 17:43

Özge Zeki

Bu teknikle yolunuz nasıl kesişti?
Dergicilik kariyerime 1995 yılında Cosmopolitan'ın renkli dünyasında başladığım için kendimi hep şanslı buldum. Dile kolay tam 12 yıl çalıştım bu güzel yayında ve 2005 yılında ARTT tekniğinin yaratıcısı Güneş Tan'la yaptığım röportaj hayatımı değiştirdi diyebilirim. 2009'da düzenli olarak ARTT seansı aldım ondan ve hem kendim hem işim hem sosyal hayatımla ilgili birçok konuda çalıştık. Değersizlik, yetersizlik, ölüm ve aşk acıları, kist vs. gibi duygusal ve fiziksel birçok konuda köklü bilinçaltı kalıplarımı temizledik. 2014 yılından beri ben de ARTT tekniğini profesyonel olarak uyguluyorum. Medya kariyerimin yanı sıra elimden geldiğince insanların "öz"leriyle buluşmaları konusunda rehberlik ediyorum ve bundan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Bu tekniği farklı kılan özellikler neler?
ARTT hızlı, etkili ve kalıcı çözüm sunan bir zihin tekniği. Fizik profesörleri evrenin maddeden oluşmadığını, bir hologram, büyük bir zeka, bir zihin olduğunu söylüyor. Yaratılış tek yoğun bir enerji iken patlayıp saçıldı (Big Bang) ve "bir olan ikiye" ayrıldı. ARTT ile ayrılmış olan zıtları tekrar bir yapıyor, aslına dönüştürüyoruz. Mesela bir insanda "üzüntü ve mutluluk", "acı ve rahatlık" veya "sevgi ve korku" zıtlığı varsa, bunlar bir hale geldiğinde sadece pozitif duygular kalıyor. Yaşadıklarının değişmesini isteyen kişi, yaşadığı olumsuz olayların etkilerinin kalıcı bir şekilde olumluya dönüştüğünü kendisi seans sırasında deneyimliyor.

Duygularımız hayatımız üzerinde bu kadar etkili mi?
Evet, hepimiz enerjisel varlıklarız ve duygularımız da birer enerji. Duyguların enerjisini bedeninizden boşalttıkça siz de değişimi fark ediyorsunuz zaten. Mesela öfkeye kapıldığınız bir anı düşünün, içiniz kavrulur adeta. ARTT egzersiziyle bu öfke duygusunu boşalttığınızdaysa rahatlık gelir. Duyguların bizi değil, bizim duyguları yönetmemiz gerek.

Aysun Orhan

Seansta Neler Yaşanıyor?
Bir seans iki saat sürüyor. Danışanın bir şey anlatması gerekmiyor, sorununu söylemesi yeterli. Hatta seans sırasında anlatmak istemediği bir olay aklına gelirse, anlatmak zorunda değil, sadece o olayın onda ne yarattığını söylemesi yeterli. Bir masaj yatağına uzanıyor ve gözüne özel bir uyku maskesi takıyoruz. İçe yolculuk başlıyor. Hipnoz değil çünkü bize o kişide var olan durumların bilgisi lazım. ARTT ile uzun boylu rahatlatma işlemleri ile vakit kaybetmeye de ihtiyaç yok. Sorun neyse, onu yaratan olayların o kişide yarattığı ve kaderinde yaşaması gereken, var olan duygu ve düşünceleri boşalttırıyorum. Hepimiz farklı olduğumuz için yapılan zihin egzersizleri kişinin durumuna göre ayarlanıyor. Bazı insanlarda duygular siyah zift olarak, su, buhar, dalgalar, elektrik akımı, duman olarak boşalabiliyor.
@arttaysunaylin

BİZE ULAŞIN