Kıskançlığın Beş Dozu

Giriş Tarihi: 06.05.2020 14:46 Güncelleme Tarihi: 06.05.2020 14:46
Kıskançlık, minik dozda olduğunda iyi hissettirebilir, dozu arttıkça rahatsızlık vermeye başlar ve bazen de ilişkilerin tükenmesine ve kişilerin kendini tehdit altında hissetmesine sebep olabilir.

1. SIFIR KISKANÇ
Geçtiğimiz günlerde bir erkek arkadaşım sevgilisinin "beni hiç kıskanmıyorsun, sen beni sevmiyorsun" diyerek kendisini terk ettiğinden bahsetti. Bu duruma oldukça şaşırmıştı ama aslında burada kız arkadaşının terk etme sebebi "kıskanmama" değil, ilgi görmeme. Sonuçta kontrol edici şekilde olmasını istemesek de merak edilmek hoşunumuza gidiyor.

2. GIZLI KISKANÇ
Kız arkadaşlarınızla plan yaptığınızda "Nereye gideceksiniz, kimler geliyor, kaçta döneceksiniz" gibi sorularla sizi bombardımana tutuyorsa, gece boyu mesajları her zamankinden fazla oluyorsa ve ertesi gün de ortada geçerli sebep yokken soğuk davranıyorsa gizli kıskanç ile karşı karşıya olabilirsiniz.

3. "BUNU MU GIYECEKSIN?"
Elbiselerinizi aşırı dar, rujunuzu fazla kırmızı, aksesuarlarınızı abartılı mı buluyor? Burada önemli olan bunu koruma güdüsüyle mi, görüş bildirme şeklinde mi yoksa müdahale şeklinde mi yaptığı.

4. SOSYAL MEDYA KISKANCI
"Çevrimiçisin, neden cevap vermedin" gibi cümleler kuruyorsa, fotoğrafınızı beğenen kişiler hakkında sorular soruyorsa bunlar, ileride karşılaşacağınız farklı türlerde kıskançlıkların habercisi olabilir.

5. DOZ AŞIMI
Sevgiliniz aşırı kıskanç davranışlar sergiliyorsa ve aldatılma fobisini ilişkinize yansıtıyorsa, bu gittikçe bunaltıcı hal alabilir. Işi telefonunuzu gizlice incelemeye almaya, arkadaşlarınızla görüşmelerinizi sınırlamaya, sosyal medya hesabı şifrelerinizi istemeye kadar ulaştırabilir. Dikkatli olmanızda, ilişkinizi gözden geçirmenizde fayda var.

BİZE ULAŞIN