Maymun Yılı’ndan bir iyi, bir kötü haber!

Çin takviminde 60 yılda bir tekrarlanan Ateş Maymun yılında dünya 1956 yılında yaşadıklarına benzer şeyler yaşayacak.

Giriş Tarihi: 11.01.2016 14:35 Güncelleme Tarihi: 11.01.2016 14:35

Feng Shui Uzmanı Esra Koyuncu 2016 için ekonomiye yeşil ışık yakıyor ancak, ülkeler arası diyaloglar ile ilgili görüşleri yüz güldürmüyor.

Shangai'da düzenlenen Feng Shui Kongresi'nde 'master' unvanı alarak Türkiye'nin ilk master unvanlı Feng Shui uzmanı olan Esra Koyuncu, kadim Çin öğretisi Feng Shui'ye göre 2016'da bizleri nelerin beklediğini Raffles İstanbul'da gerçekleşen 'Maymun Senesine Giriş' etkinliğinde anlattı.

60 yılda bir gelen Ateş Maymun yılı şimdi 2016'da

60 yılda bir tekrarlanan Çin takviminde 60 yılın yeniden doğuş olarak simgelendiğini söyleyen Esra Koyuncu, Çin takviminin yalnızca geçmişi kaydetme aracı değil, aynı zamanda müthiş bir öngörü sistemi olduğuna da dikkat çekti. Element olarak "Ateş"in öncelikle enerjiyi, patlamaları ve yangınları akla getirdiğini belirten Koyuncu, seyahat yıldızı sayılan "Maymun" un 2016'da birçok insana seyahat yolunu açabileceğini söyledi.

2016'da Ekonomide Güven, Ülkeler Arası Gerginlikler Ön Planda

Ateş elementinin içinde barındırdığı enerjiyle mutluluğu da getirdiğini vurgulayan Esra Koyuncu "Yang, ateş iyimserdir. Ateş yılının her şeye rağmen insanlarda güven duygusunu artıracağını düşünüyoruz" diye konuştu. İyimserlik arttıkça para harcama oranlarının da artacağını söyleyen Koyuncu, bunun aynı zamanda ekonomiye canlılık olarak yansıma göstereceğine dikkat çekti.

60 yıl öncesinin gündemindeki önemli olaylar arısında Süveyş Kanalı'nın millileştirilmesi, Fransız, İngilizlerin Mısır'ı bombalaması, İsrail'in Sina Yarımadası'nı işgali, Sovyetlere karşı Macaristan ve Polonya'da ayaklanmalar ve bunların vahşi bir şekilde bastırılması gibi ülkeler arasındaki gerginlikler yer alıyor. Koyuncu, "Metal'in yarattığı bu ateş, silah, patlama ve benzeri kötü ögelerin üzerine soğuk bir su döken ise 'Ateş' oluyor. Kadim Çin öğretisi Feng Shui'ye göre 'Ateş' güneş gibi insanın içini ısıtmasıyla ve mutluluk vermesiyle biliniyor. 'metalin' yaratacağı kötü olayları 'Ateş' çok fazla büyümeden engelleyecek" diye konuştu.

Raffles Istanbul'da gerçekleşen etkinliğin tüm geliri "Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek" derneğine bağışlandı.

BİZE ULAŞIN