Star Wars: Güç uyanıyor Türkiye'de 1 milyon izleyiciyi geçti

Giriş Tarihi: 14.01.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 14.01.2016 11:58
Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi olan ve 17 Aralık'ta vizyona giren Star Wars: Güç Uyanıyor, Türkiye'de vizyona girdiği günden itibaren 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi ve 15 milyonun üzerinde hasılata ulaştı. Film bu rakamla aynı zamanda Disney'in Türkiye'de en fazla hasılata imza atan filmi oldu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen Star Wars: Güç Uyanıyor açılış gününden bu yana 1.069.254 kişi tarafından izlenerek, 15 milyonun üzerinde hasılata ulaştı. Film, Türkiye'de Disney'in tüm filmleri arasında en fazla hasılata sahip filmi olma başarısını yakaladı. Star Wars: Güç Uyanıyor vizyona girdiği hafta da Türkiye'de hem Disney filmleri içinde hem de tüm seri içinde en iyi açılış yapan film olmuştu.

Son dönemin en fazla konuşulan filmi olan ve J.J Abrams yönetmenliğinde çekilen Star Wars: Güç Uyanıyor filminde serinin eski yüzlerinden Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher gibi isimlerin yanı sıra Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow gibi yıldızlar da yer alıyor.
BİZE ULAŞIN