Bohem kraliçe

Güzelliğiyle ve tarzıyla herkesi büyüleyen bir kadın o; üstelik hem oyuncu hem ressam hem de iki çocuk annesi. Huzurlarınızda bohem kraliçe Jemima Kirke.

Giriş Tarihi: 28.12.2016 12:19 Güncelleme Tarihi: 28.12.2016 12:36

HAZIRLAYAN: ELİF NAZLI DURAN

FOTOĞRAFLAR: GETTY IMAGES

BİR YILDIZ DOĞUYOR
Bad Company and Free grubunun bateristi Simon Kirke ve New York'taki Geminola adlı vintage butiğin sahibi Lorraine Kirke'ün kızı Jemima, Londra'da dünyaya geldi ve New York'ta büyüdü. "Büyürken ailemdeki neredeyse herkes sanatla ilgili, yaratıcı bir iş yapıyordu. Bu yüzden sanat hep hayatımın içindeydi. Tıpkı doktor anne babaların çocuklarının doktor olması gibi ben de ailemin etkisiyle kendimi sanatın içinde buldum ve ressam oldum."

KAMERA ÖNÜNE GEÇİŞİ
Saint Ann School'da Lena Dunham ile tanıştı ve bu, ikisinin de hayatının dönüm noktası oldu. 2012 yılında Dunham'ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Girls dizisiyle karşımıza çıktı. "Lena bana pilot bölümde yer alıp alamayacağımı sorduğunda hem ana karakterlerden biri olmadığım için hem de ona yardım etme isteğiyle teklifi kabul ettim. O dönemde yeni çocuk doğurmuştum. Hayatta sevdiğim şeyleri artık yapamayacağım konusunda endişelerim vardı. Lena bana tekrar çalışma imkanı sundu. Lena'yla ve işiyle gurur duyuyorum."

ASIL TUTKUSU
Jemima aslında oyunculuğu ikinci planda tutuyor ve asıl işinin görsel sanatlar olduğunu söylüyor. "Oyunculuk konusunda en iyi filmlerde başrol oynamak gibi büyük hedeflerim yok. Ama bu işi yapabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. İnsanlar benim iyi bir oyuncu olduğumu söylüyor. Ben sadece mimiklerini kullanabilen biriyim. 15. yüzyılda yaşayan bir rahibeyi canlandırmam gerekirse ne demek istediğimi anlarsınız."

EVLİLİĞİ HAKKINDA
Jemima eşi Avukat Michael Mosberg'le Florida'da tanışmış. 2009 yılında evlenen çiftin bir kızı bir de oğlu var: "Eşimi gördüğüm anda ona aşık oldum. Saçlarındaki griler beni çok etkiledi. O çok nazik biridir. Toplu taşıma araçlarında kadınlara yer verir, tanımadığı insanların bile kapısını tutar. Ona tutulmama neden olan şeylerin başında bu geliyor. Onun gibi birini daha önce hiç görmemiştim."

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Mistress America filmi ve Mozart in the Jungle dizisiyle tanınan Lola Kirke'ün ablası.

Chanel, Agent Provocateur ve Mango gibi markalarla çalışan Model Alice Dellal'ın ise kuzeni.

Girls dizisinde canlandırdığı Jessa karakteri, Jemima'nın gerçek hayatından esinlenerek kaleme alınmış.

En sevdiği renk turuncu.

Kadın hakları savunucusu.

DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:

Londra, 26
Nisan 1985.
İLİŞKİ DURUMU:
Michael Fosberg
ile evli.
ONU NEREDEN
TANIYORUZ:

Girls dizisinden.


1)Eşi Michael Mosberg ile.

2)Nisan ayında hayata veda eden Prince'in büyük hayranı.

3)Geçtiğimiz ay kısa, pembe saçlarıyla karşımıza çıktı.

BİZE ULAŞIN