Şans kapıyı çalınca

Hayatın onun için çizdiği yol sürprizlerle dolu. Berna Üçkaleler, hayatına tesadüfi şekilde giren oyunculuğu ve geleceğe dair planlarını anlatıyor.

Giriş Tarihi: 31.01.2017 11:00 Güncelleme Tarihi: 31.01.2017 11:00

HAZIRLAYAN: ZEYNEP SİPAHİ

ŞANS KAPIYI ÇALINCA
"2012 yılında bir arkadaşımla beraber dışarı çıkacaktık, çok kısa bir işi olduğunu ve ajansa uğramamız gerektiğini söyledi. Ben normalde onu dışarıda bekleyecektim ama bana 'sen de gel, hem biraz laflarız' dedi. Ajansa gittikten sonra ajans sahibi beni gördü ve esprili şekilde 'sen benim yıldızım olacaksın' dedi. (Gülüyor) Ardından da bir tanıtım videosu vermemi istedi. İşte o tanıtım videosu beni Maldivler'e götürdü. Recep İvedik 4'le kariyerime başlamış oldum."

ROL MODELİ
"Her zaman söylerim; Jodie Foster benim idolüm ve oyunculukta da kendisini rol model alıyorum. Bir karakteri seçme ve oynama şansım olsa Nell filmindeki Nell karakterini oynamayı çok isterdim mesela. Nell, ormanlarda ve tamamen ilkel şartlarda yaşayan bir kız. Kendi geliştirdiği tuhaf bir dil kullanıyor. Hırçın ve evcilleştirilmesi güç, genç bir kadın. Sanırım böyle bir karakteri oynasam, kariyerimin zirvesi olabilir. Çünkü bu karakter yüzde 100 oyunculuk gerektiriyor. Sadece vücut dili ve mimikleri kullanılarak seyirciye anlatılmak isteneni verebilmeniz gereken bir rol. Bu da benim için zirve demek."

OYUNCULUĞA DAİR
"Oyunculuk yaparken en keyif aldığım şey farklı birçok karakteri yaşatabilmek. Zorlayıcı yanlarından biri ise sahnenizi beklemek. Al Pacino'nun da dediği gibi 'Oyunculuğun yüzde 90'ı beklemektir.'"

SPORDAN GELEN DİSİPLİN
"Spor akademisi mezunuyum. Orada okurken kazandığım en büyük disiplin; gecikmemek. Antrenmanlar için çok önemliydi çünkü geciktiğiniz zaman hem sporcu arkadaşlarınızı hem de antrenörlerinizi bekletmiş oluyorsunuz. Bu disiplin oyunculuğumda bana çok fayda sağladı."

SINIRSIZ HAYALLER
"Belki abartılı bulacak kişiler de vardır ama ben hayallerde sınır olmamalı diye düşünüyorum ve en büyük hayalim bir Hollywood projesinde yer almak. Geleceğe dair planlarım arasında ise en belirgin olanı, oyunculuğumu en üst seviyeye taşımak ve kazanabildiğim kadar deneyim kazanmak. Birçok dizi, sinema ve reklam filminde oynadım fakat oyunculuk her gün öğrenmeyi gerektiren, öğrenilecek konusu bitmeyen dipsiz bir kuyu. Şu anda da TRT 1 projesi olan Adını Sen Koy'da Leyla karakterini canlandırıyorum."

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ:

İstanbul, 27 Mayıs 1987.
BURCU: İkizler.
EĞİTİMİ: Celal Bayar
Üniversitesi Spor
Akademisi mezunu. 3
Mota Oyunculuk
Akademisi ve Craft
Oyunculuk Akademisi'nde
eğitim aldı.

BİZE ULAŞIN