Başarının güzellik hali

Zamanını dolu dolu kullanan, işine ayırdığı kadar kendi zamanını da yaratan L’Oréal Pazarlama Direktörü Beyza Kapu’yu yakından tanımaya ne dersiniz?

Giriş Tarihi: 04.03.2017 12:29 Güncelleme Tarihi: 04.03.2017 12:29

NAİME TERCAN, FOTOĞRAFLAR: KORAY IŞIK / EMRAH ABİ

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler Fakültesi'nin ardından işletme yüksek lisansı yapan Kapu, iş hayatına 2003 yılında Colgate Palmolive şirketinde ürün müdürü olarak başlamış. Kariyerinin ve aktif yaşamının detayları sizlerle.

Güzellik sektöründe emin adımlarla ilerlemiş biri olarak detaylardan bahsedelim mi?
İki sene boyunca diş macunu pazarına odaklı olarak çalıştım. 2005'de Kimberly Clark şirketinin kuruluşunda, Kotex, Huggies gibi markaların Türkiye lansmanında aktif rol oynadım. Grup ürün müdürü ve medya ve pazar araştırma müdürü olarak iki pozisyonu yönettiğim bu şirketten 2007'de L'Oréal'e katıldım. 2010'da şirketin Paris'teki ana merkezinde Orta Doğu ve Batı Avrupa'da saç ürünleri kategorisinden sorumlu pazarlama müdürü rolüne başladım. 2012'de pazarlama direktörü olarak döndüm. 2014 itibariyle Pazarlama Direktörü poziyonundayım.

Ajandanızda neler var?
Bugünlerde ajandamda, dijital çağda pazarlama yöntemi, şekli, süreci ve organizasyonunun adaptasyonu ve iyileşmesi var. Ekibimle birlikte, içerik pazarlaması, organik pazarlama, büyük veri, kişiye özel iletişim gibi konulara uzun zamandır odaklanıyoruz; birkaç sene önce makyaj. com ve sacsırları.com gibi iki site lanse ettik. Sosyal medya ve gerçek zamanlı pazarlamada en çok zaman geçirdiğim konulardan biri. "Glassroom" projesi ile gerçek zamanlı sosyal medya yönetimini şirket içine taşıdık.

Bu yoğunluğun günlük işleyişteki karşılığı nasıl?
Güne erken saatlerde yoga, müzik ve reiki ile başlıyorum, evimin yanındaki kafeden kahvemi alıp ofise doğru yola çıkıyorum. Gün içinde programım ekip, ajans, dernek ve yeni girişimci toplantıları ile dolu. Ofis dönüşü spor için ya yüzmeye ya da dansa gidiyorum. Akşam yemeğini arkadaşlarımla ya da ailemle geçirmeyi seviyorum. Gün benim için gece yarısının geç saatlerine kadar devam ediyor. Uyumadan önce ise bir şeyler okumak ve hayal kurmak çocukluktan beri kendime sakladığım bir alışkanlığım.

MAKYAJ ÇANTASI
Yves Saint Laurent Touche Éclat Le Teint fondötenin hem kapatıcı hem de nemlendirici özelliğini çok seviyorum.
Giorgio Armani Fluid Sheer aydınlık bir görünüm için en çok tercih ettiğim.
NYX Highlight&Contour Pro Palette yüzüme istediğim etkiyi vermemi sağlıyor.
Allık olarak yoğunluğunu istediğim gibi ayarlayabildiğim Lancôme Cushion Blush Subtil tercih ediyorum.

BİZE ULAŞIN