'dan 10. yıl sürprizi

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Apple'ın sonbaharda tanıtması beklenen premium modelinin adı iPhone Edition olacak.

Giriş Tarihi: 09.03.2017 12:18 Güncelleme Tarihi: 09.03.2017 12:18

Japonya merkezli teknoloji blog'u Mac Otakara, yeni 'un ismi ve özellikleri ile ilgili yeni bir rapor hazırladı. Bu rapora göre, ana ekran tuşunun bulunduğu ve bulunmadığı prototipleri test ediyor. Başka bir deyişle Apple yeni modelde fiziksel home tuşu yerine dokunmatik bir opsiyon üzerinde çalışıyor.

Aynı iddiaya göre, Apple, cam, seramik ve alüminyum kasanın yanı sıra bazı prototiplerde LCD ekran da kullanıyor. iPhone Edition, iPhone X, iPhone Pro ya da iPhone 8... İsmi henüz netlik kazanmasa da Apple her zamanki gibi iddialar hakkında lansman tarihine kadar açıklama yapmaya yanaşmıyor. Ancak bu cihaz ile ilgili gelen dedikoduların önüne geçmişe benzemiyor. Peki Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelinin özellikleri ne olacak?

İşte 10'uncu yıldönümünde yeni iPhone'da olması beklenen özellikler:

Hızlı şarj özelliği

Yeni modele yüz tanımlama özelliğine sahip lazer sensör ekleneceği ifade ediliyor.

Apple'ın, yeni iPhone'unda, mevcut alüminyum ve cam tasarımından vazgeçerek radikal bir karar vereceğini belirtenlerin sayısı az değil.

Su geçirmez kasa

Apple'ın tamamen dokunmatik bir ekranın patentini alması ile 'home tuşu'nun yeni modelde yer almayacağı şeklinde yorumlanıyor.

3 GB RAM

16 MP arka kamera

8 MP ön kamera

BİZE ULAŞIN