Kendi adını taşıyan albümünü kısa süre önce çıkaran Elif Kaya, müziğe olan aşkını ve geleceğe dair hayallerini anlatıyor.

Giriş Tarihi: 24.03.2017 11:24 Güncelleme Tarihi: 24.03.2017 11:24

HAZIRLAYAN: ZEYNEP SİPAHİ

ADAM OLACAK ÇOCUK
"Çocukken 'büyüdüğünde ne olmak istiyorsun' sorusuna 'dansöz' olarak cevap verirmişim. Herhalde o zamanlardan başlamış ritim sevdası. Ortaokul yıllarında kendi şarkılarımı yazmaya başladım. Evdeki bütün kasetlere bu melodileri kayıt ediyordum. Gel zaman, git zaman bir gün sadece şarkı söyleyeceğim, sahnelere çıkacağım günlerin heyecanı ile yaşamaya başladım. Yaşadığım tüm hüsran ve imkansızlıklara rağmen bu hayalimden hiç vazgeçmedim, adeta yolum, ışığım olmuştu müzik."

SÜRPRİZ ALBÜM
"Çeşitli işlerde çalıştım. Kasiyerlik yaptığım yıllarda tanıştığım bir arkadaşımın 'hayatın boyunca kasiyerlik mi yapacaksın' sorusu ile kara kara düşünmeye başladım ve hemen ardından bir yarışma programı olacağıyla ilgili haber aldım. Pop Star yarışmasına katıldım ve finallere kaldım. Sonrasında Emrah Karaduman ile yaptığım demo kaydını dinleyen Mustafa Sandal, benimle düet yapmak istediğini müjdeledi ve her şey böyle gelişti. Selim Çaldıran'ın stüdyosuna gitmemle hayatım değişti. O dönem bütün bestelerimi satmaya karar vermiştim. Kendisini bu yüzden ziyaret ettim. Bestelerimi satıp kazanacağım para ile albüm yapmayı hayal ediyordum. Selim Çaldıran bestelerimi satmam için tekrar okumam gerektiğini söyledi ve müziklerini yapmaya başladı. Meğer beni kandırmış. Albümümü yapmaya başlamış."

OLMAZ DEMEK YOK
"Şans, kader ile bağlantılı. Kader bize yolları sunuyor ve biz seçimlerimize göre şansımızı yakalıyoruz. Bunları körükleyen oluşumun inanç olduğunu düşünüyorum. Çok çalışmak da bunlarla birleşince neden olmasın ki? Ben çocukluğumdan beri her fikrin yapılabileceğine ve her hayalin gerçekleşebileceğine inandım, halen inanıyorum. İnsanların utanarak anlattıkları fikirleri ben heyecanla dinlerdim. 'Olmaz' demiyorum, deniyorum."

KALBİNİN SESİNİ DİNLİYOR
"Bestelerimi kalbimin sesi yapıyor. O neler toplamış, biriktirmişse doluyor ve kendisi taşıyor. Bazen öyle sözler, öyle melodiler çıkıyor ki ben bile şaşırıyorum kalbin ve beynin muazzam işleyişine çünkü gözlerimizin ve gönlümüzün topladığı şeyleri onca karmaşanın içinden sıyırıp bir melodiye dökebilecek şevki sunuyor ellerinize."

SIA'DAN ÖNCE
"2014 yılında ben bu imajla 13 şarkılık ilk albümümü çıkardım. Sia, aynı imajı 2016 yılında kliplerinde kullanmaya başladı. Tarihler ortada daha ne söyleyeyim? Ülkemdeki insanların kendilerine güvensizlikleri o kadar büyük ki güzel bir fikri ilk bizim düşünmüş olabileceğimize dahi inanmıyorlar."

GELECEĞE DAİR PLANLARI
"Kendi bestelerimi dinleyici ile buluşturmak istiyorum. Farklı tarzlarda birçok beste birikti, onların ses bulmasını istiyorum. Markalaşmak ve dünyaya sesimi duyurmak diğer hedefim. Uzun zamandır dans etmiyordum mesela. Tüm hünerlerimi tek tek ortaya çıkarmayı planlıyorum. Büyük bir sağlık kurumu ya da hastane açmak gibi bir hayalim de var. İnsanların ücretsiz ameliyat ve tedavi edilebilecekleri özel bir hastane olmasını istiyorum buranın."

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ:

Fatsa, 23 Ekim 1985.
BURCU: Akrep.
EĞİTİMİ: Kabataş
Ticaret Meslek Lisesi
mezunu.

BİZE ULAŞIN