Kozmetik dünyasına yeni isim

Başarının öncelikle kendine inanmaktan geçtiğini belirten Kozmoklinik satış ve pazarlama genel müdür yardımcısı Tümay Ergin, renkli dünyasının kapılarını araladı.

Giriş Tarihi: 24.03.2017 11:49 Güncelleme Tarihi: 24.03.2017 11:50

NAİME TERCAN, FOTOĞRAF: DENİZ DOĞAN

Saint George Avusturya Lisesi'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan , profesyonel iş hayatına İtalyan gıda şirketi Barilla'da başlamış. 10 seneden fazla Barilla'da farklı pozisyonlarda çalışan Ergin, son olarak pazarlama direktörü pozisyonundayken Ülker'e geçmiş ve beş yıl da burada mutfak daha sonra da kahve kategorilerinden sorumlu olarak çalışmış. 2016 Şubat'tan beri ise Kozmoklinik'te satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Kozmoklinik'te nelerle ilgileniyorsunuz?
Yürüttüğünüz projelerden bahseder misiniz? Kozmoklinik, Dr. Murad, John Frieda, Sally Hansen, Blistex, Batiste, Bio Oil, Burt's Bees gibi bilinirliği çok yüksek ve güçlü markaları Türkiye'de yaygın olarak dağıtan ve tüketici iletişimini yapan bir firma. Toplamda şirket portföyünde 12 farklı kozmetik markası mevcut. Bu markaların tüm pazarlama ve satış faaliyetlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesinden sorumluyum. Markaların tüketiciye doğru şekilde anlatılması, satış noktalarında doğru sunulması için çeşitli tüketici kampanyaları, promosyon, reklam faaliyetlerini ekiple birlikte planlayıp uyguluyoruz.

Kişisel ilgi alanlarınız neler?
Kitap okumayı çok severim. Biyografi, yakın tarih ile ilgili kitapları tercih ediyorum. Her zaman spor yapmaya çalıştım. Şimdilerde daha çok açık havada yürüyüş, tenis ve pilates yapıyorum. Hat yazısını çok seviyorum, tek koleksiyonum budur. Seyahat etmeyi severim, iş için zaten sık seyahat ediyorum.

Yoğun tempoda çalışan birisiniz, iş gününüz nasıl geçiyor?
İş günüm oldukça hareketli geçiyor. Bu nedenle sabahları öncelikle günümü planlamakla işe başlıyorum. Toplantılarımı gözden geçiriyorum ve gün içinde tamamlanması gereken 3-4 öncelikli konuyu belirliyorum ki atlanmasın. Hem pazarlama, hem satış ekibiyle sürekli iletişim halindeyim. Hızlı kararlar, planlarla geçen, oldukça yoğun ve hızlı bir tempom olduğunu söyleyebilirim.

Güzellik tüyolarınız neler?
Ağır makyaj yapan biri değilim. Ancak hafif de olsa asla makyajla uyumam. Akşam mutlaka cildimi temizler, onarıcı bir ürün ve nemlendiricimi sürerim.

Rutin yaptığınız bakımlar, uygulamalar var mı?
Murad'ın C vitaminli Radiance Peeling'ini haftada 2-3 kez uygularım. İçeriğinde C vitamini bulunduğu için cilde aydınlık veriyor ve cilt rengini eşitliyor.

MAKYAJ ÇANTASI
Murad Invisiblur, makyaj altı kusursuz görünüm sağlayan bir baz. Makyaj yapmadan önce mutlaka kullandığım bir ürün; cildimi pürüzsüz yapıyor.

Burt's Bees'in tırnak eti bakım kremi de, özellikle kokusu nedeniyle en sevdiğim ürünlerden.

Oje olarak, Sally Hansen bordo ve kırmızı renlerine bayılıyorum. Guerlain Terracotta serisini çok severek senelerdir kullanıyorum. M.A.C de favori makyaj markalarımdan biri.

BİZE ULAŞIN