Ayın çalışan kadını

Eataly pazarlama ve iletişim müdürü Gonca İlkmen, iş yaşamının detaylarını paylaştı.

Giriş Tarihi: 29.03.2017 16:13 Güncelleme Tarihi: 29.03.2017 16:13

HAZIRLAYAN: NAİME TERCAN

KARİYER VE EĞİTİM GEÇMİŞİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Pazarlama ve iletişim her zaman ilgimi çeken, bana uygun olduğuna inandığım bir alandı. Medya sektöründe başladığım kariyerime P&G'de devam ettim. Üç seneyi aşkın süredir Eataly markasının pazarlama ve iletişim müdürüyüm.

YİYECEK-İÇECEK SEKTÖRÜNÜN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELER SİZE GÖRE?
Sektörün en büyük avantajı dinamik olması. Değişen alışkanlıklara, ihtiyaçlara ve trendlere hızlıca uyum sağlayabilmesi. Kendinizi geliştirebileceğiniz, yaratıcı olmanıza imkan tanıyan, çok hareketli bir sektör. En zorlayan kısmı da bu hıza ayak uydurmak için yeniliklere açık ve tutarlı bir iletişim geliştirebilmek.

GELECEK PLANLARINIZDA NELER VAR?
Eataly gittiği her şehrin yeme içme kültürüne katkıda bulunurken, aynı zamanda her şehrin kültürünü de içinde barındırıyor. Eataly markasının her geçen gün daha büyümesine, daha fazla insana dokunmasına katkı sağlamaya devam etmeyi arzuluyorum. Eylül ayında Bağdat Caddesi'nde açmayı planladığımız yeni şubemiz ile misafirlerimizi de en iyi şekilde ağırlamak, Eataly'nin misyonunu doğru şekilde anlatmak hedefimiz.

GÜNÜN EN SEVDİĞİNİZ ANI HANGİSİ?
İş günümün en güzel zamanı ekibim ve iş ortaklarımızla uzun süreli araştırmalar, herkesin fikrini rahatça dile getirebildiği toplantılar ile beyin fırtınası seansları. Bu anların beni beslediğine, farklı bakış açılarının yaptığımız işe renk katıp zenginleştirdiğine inanıyorum.

BİZE ULAŞIN