Şu sıralar Alamut isimli tiyatro oyununda oynayan genç oyuncu Eylül Kübra Uzun, içindeki farklı kişilikleri keşfetme arzusuyla başladığı oyunculuk hayatını anlatıyor.

Giriş Tarihi: 26.04.2017 10:59 Güncelleme Tarihi: 26.04.2017 11:00

HAZIRLAYAN: ZEYNEP SİPAHİ

BİYOLOJİDEN OYUNCULUĞA
"Sayısal çıkışlı bir öğrenci olduğum için mutlu olabileceğim bölümü okumak istedim. Biyoloji okuduğum sürede aldığım eğitimden çok keyif aldım. Ancak eğitimim süresince başka konularda da kendimi geliştirmeye çalıştım; bir televizyon kanalı ve Formula1'de çalışmak gibi… Bu süreçte ritmi daha yüksek ve hareketli bir işte çalışmamın bana daha uygun olacağını düşündüm. Kişisel gelişime önem verdiğim ve her gün yeni bir şey öğrenmemiz gerektiğini düşündüğüm için de farkındalığımı artırmak adına oyunculuk okuluna gitmeye karar verdim. Bunun üzerine MSM'de tiyatro eğitimi aldım ve ilk sahne deneyimimin ardından oyunculuk yapmak istediğimi fark ettim."

SİNEMANIN BÜYÜSÜ
"Benim ilk deneyimim tiyatro ile oldu. Sonra sinema filmi ve dizi şeklinde gelişti. Bu da aslında benim kendi adıma arzu ettiğim bir sıralamaydı. Yurt dışında çok iyi aktör ya da aktris olarak adlandırdığımız 'En sevdiğiniz oyuncular kimlerdir' sorusuna yıllarca isimlerini yazdığımız o kişiler bile inandıkları bir projede belki sadece kısacık bir sahnede görünüyorlar ama bunu hiçbir şekilde ego sorunu haline getirmiyorlar çünkü başrol olma kaygıları yok. Ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun, sinema dediğimizde küçük bir sahnede görünmek için bile o projede yer almak istersiniz. İşte bu bence sinemanın büyüsünü anlatabilecek en güzel şey. Dolayısıyla bir sinema filminde rol almak işte bu kadar önemli ve özeldir. Hem hepimiz bu dünyada kalıcı olmak istemez miyiz?"

KENDİNİ HAYATIN AKIŞINI BIRAKMAK
"Kadere inanmak mıdır bilmiyorum ama hayatta başımıza gelen her şeyin olması gerektiği şekilde ve zamanda olacağına inanıyorum. Akışına bırakarak yaşamanın ve bir şeyi takıntı haline getirmeden odaklanmanın daha iyi sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Şansa gelecek olursak, bir kişinin her zaman şanssız olması gibi bir durum olamayacağı gibi her zaman şanslı olması gibi bir durum da bence söz konusu olamaz. Bir şeyler bazen olur, bazen olmaz. Üstüne fazla düşünmemek lazım!"

GELECEĞE DAİR HAYALLER
"Adı üstünde hayal; küçük altın bir heykelcik olsa fena olmaz. (Gülüyor) Ama daha gerçekçi hayallere gelecek olursak, çalışmak istediğim çok fazla oyuncu ve yönetmen var. Her sene bitiminde bu isimlerin 'Bu yıl yapılacaklar listesi'nden eksilmesi, benim en büyük hayalim aslında. Ayrıca bir sinema filminin her şeyi ile ilgilenmek isterim; hikayesini yazmak, hikayeye uygun karakterleri bulmak ve sonrasında da yönetmek!"

BİZE ULAŞIN