bekleyenlere kötü haber

Daha önceden bu yıl üç farklı iPhone’un kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia edilmişti. Yeni gelen haberlere göre Apple, 10.yıl dönümüne özel geliştirilen iPhone 8’de yaşadığı sorunlar sebebiyle iPhone 7s ve 7s Plus’ı satışa sunmayacak.

Giriş Tarihi: 29.04.2017 11:46 Güncelleme Tarihi: 29.04.2017 11:46

Bunun yerine iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı piyasaya süreceği konuşulan Apple'ın üretimde sıkıntı yaşayabileceği iddia ediliyor.

Samsung'un Apple'ın yeni amiral gemisi yeni telefonunda yer alacacağı söylenen OLED panelleri tedarik etmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü belirtiliyor. Taipei merkezli Fubon Securities'in kablosuz şarj modüllerinin aşırı ısınmasına karşı çalışmalar yaptığı ifade ediliyor.

IDC analisti Sean Kao ise Apple'ın devre kartlarının seri üretimiyle ilgili de sorunlar yaşayabileceğini söylüyor. Dün paylaştığımız haberde iPhone 8'deki anakartın boyutunun küçüleceğini ve bu sayede telefonda daha yüksek kapasiteli pilin yer alacağını bahsetmiştik.

Eğer iddialarda söylenen bilgiler gerçekten doğruysa iPhone 8'in çıkış tarihi de gecikecek. Daha önceden Amerika ve Avrupa'nın belli ülkelerinde eylül veya Log habere göre ekim ayında satışa sunulacağı belirtilen iPhone 8'in iki ay gecikmeyle kasım-aralık ayında satışa sunulacağı iddia ediliyor. iPhone'un 10.yıl dönümüne özel yepyeni bir tasarım, OLED ekran ve A11 Fusion işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz iPhone 8'in 1.000 doların üzerinde bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN