Müzik tutkusu aileden

İlk bakışta güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Inna, son yıllarda pop dünyasının tanınan isimlerinden biri haline geldi. Inna’nın Romanya’da başlayıp dünyaya yayılan başarı hikayesine daha yakından bakmaya hazır mısınız?

Giriş Tarihi: 29.04.2017 12:20 Güncelleme Tarihi: 29.04.2017 12:20

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ

MÜZİK TUTKUSU AİLEDEN
Romanya'nın turizm bölgesi Neptun'de dünyaya gelen , gözlerini müzikle açmış. Çünkü büyükannesi ve annesi o dönemde partilerde ve gece kulüplerinde şarkı söylüyormuş. Asia grubunda yer almak için seçmelere katılmış ancak grubun vokali Inna'nın grupta yer almasını istememiş. Uzun süre müzikte kendi sesini bulmaya çalışan Inna, farklı tarzlar denemiş. Küçükken büyükannesi ve büyükbabası ona "Inna" diye seslendiği için sahne adı olarak bu ismi seçmiş.

MÜZİK LİSTELERİNDE YÜKSELİŞİ
İlk kez 2008 yılında sahneye çıkan Inna; Bulgaristan, Rusya, Macaristan, İspanya, Türkiye ve Yunanistan da dahil olmak üzere pek çok ülkede sahneye çıktı ve bu ülkelerin uluslararası müzik listelerine girmeyi başardı. Flo Rida, Pitbull, Jugan Mahan ve Bob Taylor gibi ünlü isimlerle ortak projelere imza attı.

YENİ SINGLE HEYECANI
Geçtiğimiz günlerde David Cienta ile birlikte sözlerini yazdığı Gimme Gimme şarkısı Youtube'da yayımlandı. Kısa sürede 18 milyon izleyiciye ulaşan Inna şarkıyla ilgili, "Enerjisi bol, neşeli, eğlenceli ve partiler için mükemmel bir şarkı yayımladığım için çok heyecanlıyım" diyor.

KİMLİK KARTI
TAM ADI:
Elena
Alexandra
Apostoleanu
DOĞUM YERİ VE
TARİHİ:

Neptun,
Romanya, 16
Ekim 1986.

ONUN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Yapımcı Marcel Botezen tarafından markette şarkı söylediği sırada keşfedilmiş.

Üniversitede Siyaset Bilimi eğitimi almış.

Yakın zamanda Brezilya ve Arjantin'de turneye çıkmaya hazırlanıyor.

Ülkesinde yayımlanan O Ses Çocuklar (The Voice Kids) programında jüri üyeliği yapıyor.

BİZE ULAŞIN