En romantik ada

Pasifik Okyanusu'nun tam ortasında bulunan Bora Bora, yemyeşil doğası, bembeyaz kumsalları, turkuaz rengi denizi ve romantik temalı lüks otelleriyle özellikle balayı çiftleri için unutulmaz tatillere ev sahipliği yapıyor.

Giriş Tarihi: 17.05.2017 15:12 Güncelleme Tarihi: 17.05.2017 15:18

, Pasifik Okyanusu'nda, Fransız Polinezyası'ndaki 'ye bağlı bir tatil cenneti. 'Pasifik Kraliçesi' olarak da bilinen ada, Tahiti'ye 150 mil uzaklıkta yer alıyor. Neredeyse okyanusun tam ortası bulunan ada, 6 mil uzunluğunda ve 2.5 mil genişliğinde. Adını Tahiti dilinde ilk doğum anlamına gelen Pora Pora'dan Bora Bora, volkanik patlamalar sonucu oluşmuş. Dünyanın en ünlü balayı yerlerinden biri olan Bora Bora'ya sadece Tahiti'nin başkenti Papeete'den gidiliyor. Oradan tekne ya da deniz uçakları ile Bora Bora'ya ulaşılıyor.

Yemyeşil doğası, beyaz kumsalı, turkuaz denizi ve rengarenk denizaltıyla turistleri büyüleyen Bora Bora lüks otelleriyle de adından söz ettiriyor. Bora Bora'nın bir özelliği de; bugün birçok tropik adada bulunan, denizin ortasındaki bungalovları ilk yapan ada olması... Dünyanın en lüks ve özel otelleri Bora Bora'da bulunuyor. Denizin ortasına konumlanan bungalovlardan oluşan oteller gerçekten görülmeye değer. Oldukça sade ve doğal bir görünüme sahip olsa da her bungalov son derece lüks ve daha çok romantizm üzerine tasarlanmış. Belki de bu yüzden balayı için en özel yerlerden biri olarak Bora Bora gösteriliyor.

Şamdan Plus

BİZE ULAŞIN