Hollanda’nın Grammy’si olarak kabul edilen Edison Caz Ödülü’nü kazanan Türk müzisyen Karsu, kendine özgü müziğini dünyaya duyurmayı hedefliyor.

Giriş Tarihi: 18.05.2017 12:38 Güncelleme Tarihi: 18.05.2017 12:38

HAZIRLAYAN: DAMLA DURAK

KENDİ TARZINI YARATIYOR
"Yaptığım müzik türü farklı tarzların harmanlanması aslında. Hollanda'da son yıllarda ' sound'u şeklinde bir tabir kullanılmaya başlandı. Daha önce müziğimi bir kalıba oturtmaya çalışıyorlardı; caz mı, pop mu, klasik mi, reggae mi diye… Şimdiyse 'kendi tarzı var' diyorlar."

ÖDÜL HEYECANI
"Edison Caz Ödülü'nü kazandığım an inanılmaz heyecanlı bir andı! Bunu hiç beklemiyordum. Başka bir adayın kazanacağını düşünmüştüm. Sahnede adım söylenince çok şaşırdım. Çünkü Edison ödülünü kazanan sanatçılar genelde 50 yaşın üzerindeki usta sanatçılar olur. Çok duygulandım sahneye çıkınca. Orada şöyle düşündüm: Zamanında konservatuara alınmadığım için kendimi tam anlamıyla profesyonel hissedemiyordum ama bu ödülle artık Hollanda'nın sanat çevresinde kendimi kabul ettirmiş ve kendimi kanıtlamış oldum."

KONSER MARATONU
"Nisan ayı boyunca farklı şehirlerde konserler verdim; şahane geçti. Ama bayağı yorucuydu. Bazen bir haftada 6 konser verdiğimiz oldu. Her biri farklı şehirde olunca, epeyce uçak yolculuğu yaptık.İstanbul'da Zorlu PSM'de gerçekleşen konserim için 9 kişilik büyük bir ekiple geldim. Aylar öncesinden hazırlıklara başladım. Bu konseri caz ve klasik ekibimi birleştirerek verdim. İlk kez böyle bir konser yaptım. O nedenle bütün şarkılarıma yeni aranjmanlar yapmam gerekti. Sahne prodüksiyonuna kadar her şeyi ben hazırladım. Ve sonunda harika bir konser oldu. Gelen herkese teşekkür ederim. O konserin hemen ertesi sabahı Antalya'ya uçup o gün orada konser verdik. Çok yorucu bir dönemdi. Mart-Nisan ayları gerçekten en yoğun zamanımızdı. Ama o yorgunluğa değecek güzel konserler verdiğimiz için mutluyum."

ALIŞVERİŞTE VINTAGE SEVİYOR
"Az zamanım varsa internetten bakıyorum. Ama zamanım varsa, tatilde ve tur seyahatlerimde fırsat buldukça alışveriş yapıyorum. Zamanım yoksa da yaşadığım şehirde (Amsterdam) butiklere ve vintage dükkanlara gitmeyi çok seviyorum."

BİZE ULAŞIN