Sara La Fountain

Dünyanın en iyi şeflerinden Sara La Fountain, bu ay yepyeni bir projeyle karşımızda. 24Kitchen ekranında Sara ile İstanbul’un En İyileri programıyla lezzet turuna çıkmadan önce kendisini yakından tanımaya ne dersiniz?

Giriş Tarihi: 23.05.2017 12:06 Güncelleme Tarihi: 23.05.2017 12:08

HAZIRLAYAN: REYHAN GÜNEŞ, FOTOĞRAFL AR: EMMI AATOLA.

AİLESİNİN İZİNDE
"Çocukluğumdan beri yemekle aramda güçlü bağ vardı. Ailemin sahibi olduğu restoranları veya onlarla gittiğimiz restoranları sık sık ziyaret ederdim. Baba tarafından akrabalarım yemek sektöründe çalışıyordu. Özellikle büyükannemin ve amcamın bana yol gösterdiğini söyleyebilirim. Başlarda aşçılığı hobi olarak düşünüyordum ama yemeğin benim için tutku olduğunu anladığımda, 20 yaşındayken; profesyonel anlamda bu işi yapmak istediğimi anladım."

MERHABA TELEVİZYON
"Televizyon sektörüne tamamen tesadüfen girdim. Bazı gazete ve yayınlara yemek yazarlığı yapıyordum. Zamanla programlara konuk olarak davet edildim ve yapım şirketlerinin dikkatini çektim. İlk televizyon programımı 24 yaşındayken yaptım. O günden beri, yaklaşık 10 yıldır televizyon dünyasının bir parçasıyım. İleride de bu alanda projelerim var. Yemek tutkumu televizyon aracılığıyla aktarabildiğim için minnettarım. İstanbul maceram süresince de çok yetenekli şeflerle tanıştım. Burada yaşadıklarımı bir kitap haline getirebilirim."

KALİTELİ YAŞAMA DAVET
"Şu sıralar sağlıklı yemeklere özel ilgi duyuyorum. Sağlıklı beslendiğim günlerde kendimi daha enerjik ve genç hissediyorum. Ancak sağlıklı yemeklerin lezzetli olmadığına dair bir kanı var. İnsanların bu önyargılarını yıkmayı görev edindim diyebilirim. Dünyada da farklı tatları bir araya getirip sağlıklı yemekler elde etmeye yönelik eğilim var. İstanbul'da kaldığım sürede de Türk mutfağından çok etkilendim. "

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ:

Kaliforniya,
Amerika Birleşik
Devletleri,
22 Nisan 1981.
ONU NEREDEN
TANIYORUZ:

saralafountain.com
adlı blog'undan ve
A Perfect Day In
Sara's Kitchen ve
24Kitchen: Sara La
Fountain adlı
programlardan.

BİZE ULAŞIN