Eğitimin gülen yüzü

İş yaşamına Cosmopolitan Dergisi’nde başlamış olan Uğur Okulları kurumsal iletişimden sorumlu genel müdür yardımcısı Müzeyyen Bedel Yalçın, şimdilerde son derece önemli bir alanda hizmet veriyor olmanın haklı mutluluğunu yaşıyor.

Giriş Tarihi: 27.05.2017 12:09 Güncelleme Tarihi: 27.05.2017 12:09

NAİME TERCAN, FOTOĞRAF: DENİZ DOĞAN

Uğur Okulları'ndaki görevinizden bahseder misiniz?
Türkiye genelinde 104 okulu, 13 kampüsü bulunan ve yeni dönemde 20 yeni kampüs yatırımı olan Uğur Okulları'nın dershaneden okula dönüşüm sürecinde aktif görev aldım. Bugün okul öncesinden lise son sınıfa kadar eğitim veren Uğur Okulları'nda, benimle aynı motivasyonla çalışan 27 kişilik ekibimle birlikte, pazarlama iletişimi süreçlerinden sorumluyum.

Sektörünüzün keyifli yönleri neler?
Özgün, veliye ve öğrenciye doğrudan dokunan özel eğitim projeleri üretmek, farklı illerde farklı hayatlara tanık olmak, Anadolu'yu anlamaya ve eğitim ihtiyaçlarını belirlemeye çalışmak çok kıymetli bir görev.

İstikrar ve başarı için önerileriniz neler?
İş hayatında başarının samimiyet, iyi iletişim, yaratıcı ve özgün bakış açısı ile sağlanabildiğine inananlardanım.

Stresten arınmak ve iyi hissetmek için neler yaparsınız?
Hemen bir seyahat bileti alır veya en yakın parkta parendeler atarım.

İş yaşamı için kurtarıcı kıyafetleriniz neler?
Siyah pantolon, ipek gömlek ve stiletto ile pratik kombinler yaratabiliyorum.

Çalışma yaşamındaki en önemli yardımcınız kimdir?
Empati yeteneği yüksek olduğu ve mantıklı kararlarına çok güvendiğim için; eşim.

Kişisel gelişiminiz ve boş zamanlarınızı değerlendirmek için neler yaparsınız?
Seyahat planı yapmayı, yeni şehirleri, kasabaları keşfetmeyi çok seviyorum. Bilinçli gezginin tarihi, sosyolojik ve kültürel anlamda çok beslendiğine inanlardanım. Boş zamanlarımda arkadaşlarımla ve ailemle vakit geçirir, her tür dergiyi okumaya saatlerimi ayırabilirim.

Eğitim sisteminin içinde olan biri olarak okul seçiminde sizce nelere dikkat edilmeli?
Öncellikli olarak, velinin değil öğrencinin ihtiyacına göre okul seçmek önemli. Bununla birlikte kurum kültürü oluşmuş, köklü, değişimlere hızlı adapte olan, yayınları güçlü eğitim kurumları çok değerli. Öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen, potansiyellerini ortaya koyan, 21. yüzyıl becerilerini geliştiren, düşünmeye, sorgulamaya, üretmeye yönelten, girişimcilik becerileri kazandıran okullar tercih edilmeli.

EĞİTİM VE KARİYER GEÇMİŞİ

İş hayatına 2003'te henüz üniversite öğrencisiyken Cosmopolitan Dergisi'nde başlayan Yalçın, dergicilik sektöründe çalıştıktan sonra London College of Art'da gazetecilik ve sanat eleştirmenliği sertifika eğitimleri ile yeniden öğrenciliğe dönmüş. Londra dönüşü 2010'da, kurumsal iletişim birimlerinde yer almayı tercih eden Yalçın; LC Waikiki, Mudo, Damat-Tween gibi kurumların kurumsal iletişim ve pazarlama departmanlarında yönetici pozisyonlarında görev almış.

En sevdiğiniz kitaplar hangileri?
Murat Uyurkulak Tol ve George Orwell 1984.


BİZE ULAŞIN